şükela:  tümü | bugün
  • istanbul üniversitesi hukuk fakültesinde ceza hukuku kürsüsü doçentlerindendir. kendisi iki cümlenin birine "ha keza" diyerek başlayan, ilginç bir insandır.
  • bahçeşehir üniversitesi 'ne geçmiştir. tip olarak cem davran 'ı andırır. ikinci bir görüş, yalçın çakır 'a benzediğini ileri sürmektedir. biz, ilk görüşü benimsiyoruz.
  • istanbul ticaret üniversitesi' nin genç profesörüdür. oldukça enerjik bir insandır. öğrencileriyle iletişimi on numara beş yıldızdır.
  • bu sene istanbul ticaret üniversitesi'nde cmk dersini vermektedir. seveni kadar olmasa da sevmeyeni de vardir. ıyi bir insan midir kötü bir insan midir tartisilir fakat iyi bir hoca olduğu su götürmez bir gerçektir. ders anlatim tarzi alisilagelmisin biraz disinda olmakla birlikte son derece başarılı ve akilda kalicidir. bildiklerini ogrenciye aktarmak icin elinden geleni yapar ve her nasilsa dersin bir dakikasıni bile bos gecirmeden öğrencinin sikilmamasini, konudan kopmamasini sağlar. ozetle, ogrencisi olduğum için kendimi şanslı hissettiren pek degerli hocam olur kendisi.
  • 1988 yılında istanbul üniversitesi hukuk fakültesi’nden mezun olmuş, 1993’te yüksek lisansını tamamlamıştır. 2002’de doktorluk, 2009’da ise doçentlik ünvanını almıştır. daad (deutscher akademischer austauschdienst) bursuyla ve daha sonra da tübitak ve max-planck enstitüsü’nün sağladıkları burslarla max-planck enstitüsü’nde (almanya) tez çalışmalarını yürütmüştür. 1989 yılından bu yana istanbul üniversitesi, yeditepe üniversitesi ve bahçeşehir üniversitesi hukuk fakülteleri’nde ders vermiş, halen istanbul ticaret üniversitesi hukuk fakültesi ceza ve ceza hukuku öğretim üyesi olarak görevini yürütmektedir. istanbul barosu seminer eğitim merkezi'nde de stajyer avukatlara eğitim vermektedir. alanının en etkili isimlerinden birisidir. en sevdiğim hocamdır. insandır.
  • türk-alman üniversitesine geçmiştir. kanımca istanbul ticaret üniversitesi için büyük bir kayıp oldu.
  • aslen mersinli avukat, profesör

hali hazırda türk alman üniversitesi hukuk fakültesi ceza kürsüsündedir. derslerini genellikle, bilhassa alman hukukundan mukayeselerle ve güncel karar-dosya bilgileriyle pekiştirerek işler. enerjik yapısıyla dersten kopmayı da nispeten engeller, allah bozmasındır.

cem davran'a benzeten olmuş fakat bence; sıfat olsun mimikler olsun bekir develi'nin ata-apa bir abisidir :)

ek: kocaeli üniversitesi hukuk fakültesi'nden öğrencileri uyardı; kendisi tarafından çok hırpalandıklarından şikayetçilermiş
  • aslen afyon’ludur. candır.