• görsel

cimrilik mi, israf düşüncesi mi anlamadığım durum.
  • kendi telefonu mu, yoksa selfie icin verilen bir telefon mu? cevap "selfie" ise konu kilit. kendi telefonu olduguna eminsek;

1-tutus kolayligi icin olabilir
    2-artik telefona entegre turlu aparat var, bunlar icin olabilir
    3-zarar gormesini istemiyor olabilir (ki gayet normal).
    4-kilifla telefon arasinda kasanin sifresi bulunan kagit vardir (bkz: swh)

vardir da vardir.. dolayisiyla bir sorunun bir tane cevabi yok gencler.

edit: hikmet iv'in uyarisiyla "hayir" kelimesi, "selfie" ye donusturulerek anlatim bozuklugu giderildi.
  • sözlükte; cimri olmak ile salak olmak arasındaki farkı bile ayırt edemeyenler var.
  • zenginle kalkınmış arasındaki farkın tezahürü de olabilir.
  • arabasının kaskosu da vardır şimdi onun. fabrikalarının da sigortası... telefon onun değil belli ki. velev ki onun olsun elestirebilecegim bir davranış değildir. hemen hiç düşünmeden yenisini alabilecek olmak elindekini kötü kullanmayı gerektirir mi? telefonu kılıfla kullanmanın kullanıma da çok belirgin bir etkisi yokken... imaj derseniz onun o imaja ihtiyacı var mı?
  • zengin olunca malının kıymetini bilmenin cimrilik olarak yorumlandığı başlık. arkadaş git aç bi sözlük cimrilik ne demek onu öğren sonra burada başlık aç. zengin olunca malını har vurup harman savurmak mı gerekiyor senin mantığına göre?
  • lewis hamilton da kılıfla kullanmaltadır. demek ki kılıf zenginlikten bağımsız bir şey.
  • tek nedeni vardır. düşerse kırılmasın. telefonun kırılması (paradan bağımsız olarak) başa bela bir durumdur zira.
  • telefon elinden düşüp dağılsa işleri aksayabilir. yıllaaar önce, iphone 5s'in yeni çıktığı zamanlarda çok zengin bir abinin iphone 5s'i için element case adlı markadan çok iyi koruyan kılıf alıp taktığını görmüştüm. biz bu fakir davranışını garipseyince, telefon düşer dağılırsa işlerim aksar ondan takıyorum demişti.
  • ayni, sınır kapisinda motorcu yabanci kadini taciz eden kafa yapisi...
    adam zengin telefon almasi kolay o halde kilif kullanmasin.
    yabanci kadinlar istedigi ile kolayca sex yapar, o halde bana da versin.
hesabın var mı? giriş yap