• drizzt do urden'in maceralarını ne kadar seviyorsam, bu kişinin çeviri sanatına da o kadar az saygı duyuyorum. neyse ki drizzt'i çok sevmiyorum, dolayısıyla çevirmene çok da saygısızlık etmemiş oldum. ama kim bilir belki de ben drizzt'i bu çevirmen yüzünden yeterince sevememişimdir. bir kitapta kullanılan her 5 kelimeden biri yersizce dağıtılmış alasagi etmek sözcüğü, her 10 tanımdan biri "görüp göreceğim, bulup bulacağım, yiyip yiyeceğim... xip xeceğim" şeklindeki yerel ağızlı ifadeler olunca insan ister istemez böyle hissediyor. üzgünüm.
  • nokiasupersound'a katıldıgı şarkısı, başta linkin park edasıyla girip daha sonra rage against the machine halini alsa da ve tarzından cok haz etmesem de tarafsız bir dinleyici olarak yorumladıgımda fungu'dan sonraki favorimdi. tebrikleri hak ediyor ve başarılı olacakmış gibi geliyor bana.
  • elflere abdest aldiran, dini butun cevirmen ki$isi...
  • aşk filmlerinin unutulmaz yönetmeni filminde oynayan ufaklık.* yavuz turgul ile iki önemli filmde 20 yıl arayla çalışmış.
  • sempat telepat albümü raflarda olan yetenekli insan. 15 sene önce kaçak'ı dinlerken aldığım zevki bu albümden alabildim. bir de cenk sönmez ile birkaç iş yaptılar. yamulmuyorsam biri yayınlandı.
  • hiç bir yerde yoktu. ben yükledim. buyrunuz kurtlar
  • kaliteli kayit, dikkat cekici bir parca ve keskin bir vokal ile ilk 11'de olmayi haketmis ayari sapiyla vermekte olan insan evladi.
  • enteresan bir durum, ortada tek bir ali seval mi var ve butun i$lere bu mu kari$iyor bilmiyorum.. ama hande yener'le $arki soyleyip rap olayina falan giren adama sen fantezi edebiyati cevirtirsen boyle olur eger ki ayni ki$ilerse. hani kanamali, hicbi $eyi begenmeyen, azcik begenmedigi filmi abartip "yarisinda ciktim" diye gelip buraya yazan sozluk yazari gibi gorunecegim ama yanimda $u an kendisinin cevirdigi the legacy isimli kitap duruyor. her $ey'lerin birle$ik yazildigi, ayraclarin irc'de össge ismiyle gezinen kizlar tadinda kullanildigi, ic bayici tadsiz ingilizceyle son derece kotu bir ceviri. hadi bu arkada$ boyle cevirdi de, editoru de mi yoktu be karde$im bu kitabin? sayfada metinlerin yerle$imi de boktan, yolda satilan korsan kitaplarda daha iyi dizgi oluyor valla.

velhasil polisin basilmami$ kitap topladigi $u gunlerde 17 lira 50 kuru$ verdigim gicir yeni kitabi cope attirdin ya ali seval, ne diyeyim sana ben.
  • her türlü sesten müzik yapabilen yetenekli insan. ben en çok davul çalışını severdim ama iyi ki sadece davul çalmamış diyorum kurtları dinledikten sonra. hala arıza biriyse kapak tasarımı dahi tamamlanmış onlarca albümün odasındaki rafta dizili olduğunu tahmin ediyorum. yarışma falan bi kenara umarım raftan iner yaptıkları da bursadan bile duyarız sesini.
  • nokia super sound 1.si yetenekli insan..! tebrik ediyoruz efenim..
hesabın var mı? giriş yap