2009 entry daha
  • son zamanlarda swiss post kullanıpta memnun kalan varmı? yorumları pek iç açıcı değil ama güncel tarihte hakkında pek bilgi bulamadım. acaba bu kadar sürede düzelmişlermidir?
  • yaklaşık 4 senedir alışveriş yapıyorum 2018de ki ilk siparişim olan ekim ve kasım siparişlerimde sıkıntı çıktı. yanwende sıkıntı yaşıyorum ama tahminim ptt cukkalıyor ürünleri forumlarda da okuduğum bu. bunca zaman çantadan bıçaktan tut her türlü ıvır zıvırı aldığım yer, son 3 ayda 6 sipariş verdim ve 3u elime ulaşmadı ve cok basit ufak tefek siparişlerdi. 2 ayı geçti sipariş vereli, muhtemelen gelmez daha önce hiç böyle uzamamisti çünkü, 1 tanesi 3 ayı geçti. dispute açtım aldım parayı ama ürünlerin gelmemesi can sıkıcı. ürünlerin hepsi siparişten 3 4 gün sonra çıkmış görünüyor çinden, sonrasında ptt devralmis ve takip yok. 3 teori var, ya çinliler cukkalıyor, ya bizimkiler cukkalıyor, ya da ptt bilerek yurtdisindan alışveriş yapmayalım diye caydirmak için ürünleri ellerinde tutuyor, yollamıyor.
  • anladığım kadarıyla kur şokları nedeniyle zarureten iyzico üzerinden tl ile ödeme alır olmuşlar. usd ile ödeme opsiyonu daha iyi idi.

eğer tekrar usd ile ödeme imkanına dönebilirsek iyi olacak. ben bulamadım (çok da aramadım), siz buldu iseniz lütfen mesaj kutumu yeşile boyayınız.
  • son zamanlarda 10-12 günde siparişlerimin ulaştığı dünya devi.
  • ilk baslarda tuketici yaninda hic durmayan tamamen kendi saticisini koruyan bir sistemdi ancak rakiplerinin artmasi ve cinli saticilarin ebay'e dolmasi, hatta abd'de depo acmalari sonrasi gittikce profesyonellesme yonunde onemli adimlar atar oldular.
  • yazin terlik siparis edip kışın elinize ulasma ihtimali olan platform
  • hiç yurtdışından alışveriş yapmadım ve yapmayı da düşünmedim. sorunlu gelir değişim yapamam diye korktum.

alacağım bir kamera aparatının tr fiyatı 140 ile 160 arasıydı ve çin malıydı. normalde internet fiyatları hep ucuz oluyor. yani bir bayiden aldığım fiyattan çok daha ucuz oluyor hepsiburada, n11 gibi siteler haliyde dedim zaten ürünüm çin üretimi bir şey. bakayım aliexpresste nasıl diye. aynı ürünü aliexpresste 30 liraya takipsiz kargo ile gördüm. takipli kargo ile 40tlye aldım, 12 gün sonrada elime ulaştı.

160tl nerede 40 tl nerede...
    şimdi her şeye aliexpresste bakar oldum. birkaç ürün daha alacağım hatta.
1342 entry daha
hesabın var mı? giriş yap