• ek gelir imkanları yaratamıyorsanız düşüyor demektir. beratın rakamlarına inanıyorsanız ayrı mesele.
    (bkz: tüik in maliye bakanına bağlanması)
  • benzinliklerdeki süpürge otomatları 2 lira olmuş
    sıçayım böyle işe
  • oje fiyatları.

edit: dolardan hızlı değerlendi entry. nasıl oldu anlamadım.
  • et alırken küçük gramaj hesablarından ötürü kasapla göz göze gelmekten çekinmek ve eti alıp olay mahalini hızla terk etmek...
  • tasarruf miktarına bakarak anlayabilirsin. burada sabit harcama veya gelirden söz etmiyorum. eskiden cep telefonu yoktu. günümüzde geçmişse nazaran olmayan ihtiyaçlar yaratıldı. büyümek gerçekleşti fakat tasarruf miktarı düştü.
  • bulgardayken bile para hesabı yapmak ve "vay amk pahallıymış laa" demek.
  • ev alışverişimizi genelde eve yakın marketten günlük yapıyoruz. haftasonu bir gün de biraz daha büyük bir alışveriş yapmak için bir süpermarkete gidiyorum.

özel bir keyfim vardı, haftasonu markete gittiğimde corny marka tahıllı, çikolatalı bir bar alıyordum eve dönüşte onu yiyordum. bir süre önce 2,95'ti, hatta bazen kampanyada yakalayıp 2,50'ye alıyordum. önce 3,95 oldu, sonra 4,95 oldu, bugün gittiğimde 5,95 olmuştu. resmen gözümün önünde günden güne zamlandı meret. bugün artık ona 5,95 vermeye acıdım ve bir rutinim böyle son buldu.

market alışverişi zaten sürekli zamlamıyor da küçük detay diyince aklıma bu geldi.

03.09.2019 editi: 8.25 olmuş. (bilgi için 10adimda12adim adlı yazara teşekkür ediyoruz)

14.01.2022 editi: bu entry anlamadığım bir şekilde yeniden yoğun mesaj almaya başladı. bir şekilde tekrar öne çıktı. güncel fiyatını soranlar olmuş. artık marketlere gelmiyor bile. yıllar oldu kendisinden haber almayalı…
  • çubuk krakerin 25 kuruşa alınamaması.
  • 50 tl altındaki banknotların para etmemesi
  • ankara-tekirdağ arası yapılan otobüs yolculuğu örneğinden hareketle bakalım;

-otobüs bileti;
    mayıs: 75 lira
    temmuz: 100 lira

-bolu dağı'ndaki tesislerde gözleme ve ayran:
    mayıs: 10 lira
    temmuz:15 lira

-esenler otogarında 0.5 lt. su:
    mayıs: 1 lira
    temmuz: 1.5 lira

hadi, öptüm. iyi bakın kendinize.
hesabın var mı? giriş yap