• parçanın bestesi selami sahin’e aittir, hatta belki de güftelemiştir bile.
  • alistim sana birtanem
    alistim hergun gormeye
    bir nefes gibi muhtacim sevilmeye, sevmeye
    her sabah uyandigimda seni bulurdum yanimda
    yoklugun bir zehir gibi dolasiyor kanimda

alismak sevmekten daha zor geliyor
    alismak bir yara bagrimda kaniyor
    sen yoksun kollarim boslugu sariyor
    alistim birtanem, alistim sana

alistim sana birtanem
    yokluguna dayanamam
    inan, sensiz kaderimle tek basima savasamam
    ben seninle varolmusum, ben seninle bir sarhosum
    sen yanimda olmayinca gayesizim, bombosum

alismak sevmekten daha zor geliyor
    alismak bir yara bagrimda kaniyor
    sen yoksun kollarim boslugu sariyor
    alistim birtanem, alistim sana
  • bir selami şahin bestesi, sevdiğim nadir arabesk-fantazi şarkılardan, gayet gerçekçi sözler ve bu sözlere uygun bir müzik
  • umit besenin bile pek bi guzel soyledigi sarki
  • şarkıyı ilk söyleyen gülistan okan'dır.
  • pek dinleme fırsatı bulunamasa da her akla geldiğinde içerileri bir havalandıran, bir ıslatan parçadır.
  • insani dumura ugratan cok güzel türk sanat müzigi saheserlerindendir.
    dinleyince insana bir mutluluk bir huzur verir ama hem dinleyip hem de düsünmeye baslayinca ne ye alismak neden zor; sevmenin nesi kolay; sevmekle aliskanlik arasindaki bag ne gibi bir sürü soruyu getirir insanin aklina... ama seren serengil ise sakiyan assolistimiz daha baska bir sürü soru ayrica peydahlanir pek tabii..
  • ajda pekkandan dinlenilesi selami şahin şarkısı.
  • söz - müizk selami abimizindir (çok samimiyiz canım) fakat selami abimiz şarkıyı ilk kez, 97 yılında çıkardığı best of albümünde yorumlamıştır.

ayrıca, seren serengil ile emrah'ın başrollerini paylaştığı yasak sokaklar filmini izleyen bilir. kız kardeşini, okuduğu lisenin kapalı spor salonunda düzenlenen mezuniyet balosuna bırakan emrah'ın, bayır aşağı kaşlarıyla seren serengil'i etkilediği bir sahne vardır. seren bacımız bu sahnede, bu parçayı söylerek emrah'a doğru süzülür. o esnada selami şahin'in cameo apperance eşliğinde "iğrenç espri" yapmasını bekleyenler avuclarını yalarlar.
hesabın var mı? giriş yap