şükela:  tümü | bugün
 • godspeed you black emperor'un 1994 yilinda cikardigi ilk albumu.demo olarak cikartilmistir ve diger albumlerden farkli olarak yayli calgilar icermez.yapisi ve konsepti diger albumlerden oldukca farklidir.
 • $arki listesi ise a$agidaki gibidir:
  side a

  1- drifting intro open
  2- shot thru tubes
  3- three three three
  4- when all the fernaces exploded
  5- beep
  6- hush
  7- son of a diplomat, daughter of a politician
  8- glencairn 14
  9- $13.13
  10- loose the idiot dogs
  11- diminishing shine
  12- random luvly moncton blues[s]
  13- 13. dadmomdaddy

  side b

  1- 333 frames per second
  2- revisionist alternatif wounds to the hair-cut hit head
  3- ditty for moya
  4- buried ton
  5- and the hairy guts shine
  6- hoarding
  7- deterior 23
  8- all angels gone
  9- deterior 17
  10- deterior three
  11- devil's in the church
  12- no job
  13- dress like shit
  14- parfurmed pink corpses from the lips of ms. celine dion
 • zamanında sadece 33 adet kaset (evet, şu bildiğimiz ilkel müzik kayıt nesnesi!) olarak piyasaya çıkarılmış ancak şu anda dünya yüzünde bir allahın kulunda dahi bulunup bulunmadığından ve neye benzediğinden kimselerin emin olamadığı ve kimi çevrelerce müzik aleminin "kutsal kase"si kabul edilen efsane gy!be albümü..

  33 kasetin topunu birden tek vatandaş satın aldı, sonra da hakkın rahmetine mi kavuştu ki acep diye de düşünmeden edemiyor insan..

  bulabilsek de dinlesek..
 • vakti zamanında last.fm'de gy!be toplaşması altında bir elemanın bizzat efrim tarafından bir cd'de kendisine verildiğinden bahsettiği müzikal eldorado. eleman efrim'e bunu çoğaltsam hacı dediğinde efrim gülümsemiş. sonrasında söz konusu elemandan haber alınamamıştır.
 • reddit'ten bir adam bulduğunu ve yarın ripleyip what.cd'ye koyacağını iddia ediyor. çok büyük ihtimalle doğru gibi, fotoğraf kanıtı da bulunuyor. link buradan; http://www.reddit.com/…_you_black_emperor_question/

  post rock dünyası için coca cola'nın sırrı ayarında bir şey. bakalım ne olacak.
 • sanırım şimdilik hikaye bitti.

  kaset yüzde 99 gerçekti; kanıtları arasında resimlerin internette hiçbir yerde bulunmadığı kadar yüksek kalite olması, sample olarak koyduğu iki şarkıda efrin'in sesinin harbi gerçekçi durması falan var. neyse, olay şu, adam satıp hayvan gibi para kazanmak ile internete koyup kahraman olmak arasında kalmıştı. reddit'te "koysana yarrağım" diye takılanlardan birine sinirlendi, ve koymamaya karar verdi. sattığı kişinin internete koyup koymayacağı belli değil. (sinirlendiği adamın kullanıcı adı gyibe idi, eğer "fuck gyibe" yorumunu görürseniz herhangi bir gybe videosunda, bahsedilen olay o.)

  sample olarak koyduğu iki şarkı var ama. çok, çok değişik. dinleyin, görün. post rock'ın en büyük sırrı olan albümden iki parça. random luvly monsanto blues ve dadmomdaddy isimleri.

  http://www.youtube.com/watch?v=vrihngwh0pe
 • "hmmm, galiba gerçekten varmış" kaseti..

  bu son bombanın gerçekliğine tüm kalbimle inandım şu tadımlıklar sonrası.. bildiğin gy!be işte bu..

  işte bu!