• tv8'de yayınlanan insan sarrafı isimli yarışmanın yapımcısı.
  • renkhaber ve bizim gazete sitelerinden ali ersin kelleci'ye röportaj vermiş. ali ersin bey; süper bir gazetecilik örneği göstermiş diyeceğim ama diyemiyorum. zira 90'lardan beri piyasayı sırsalamış* bir adamın bugüne kadar sadece bir fotoğrafı vardı (o üstteki eli belinde çalışması), ama maalesef şu andan itibaren talihsiz bir ikinci fotosu var... (alta doğru inende gerçeği görende)

http://www.renkhaber.com/…_geri_donuyor_/10300.html

yani hep röportajın içeriğinden hem fotodan şöyle bir diyalog geçtiğini varsayıyorum;

- ali ersin oğlum fazla içmeyelim lan benim çekimim var!
    + iç abi iç bi duble daha iç. hoooop... hadi benim abime...
    - (dpıghk -sıvı yutma sesi-) oğlum bak röportaj diye getirdin habire içiriyosun. ne iş?
    + boşver abim sen keyfimize bakalım... film diyodun abi?!
    - heaaa... süper absürd bişey çekecez... lan?!... bunu söylemiyecektim ben... hıck?! buzu uzatsana ordan!
    + evet abi başka...
    - iki komedi daha çekecem bi de korku...
    + bravo abime benim...bi de fotoğraf alalım... (çıkkıırrt)... hehehehe
    - güjzel çıktım mı ersin... ersin hişş... ers... horzzzz...

ve röportaj sahibi emeline ulaşır.
  • (bkz: bi zahmet)
  • son yıllardaki başarılı bir çok projenin mutfağındaki isim. müthiş yaratıcı.
  • başarılı işlere imza atan ve zekasıyla ön plana çıkan genç yeteneklere ne kadar gıcık olan bir başka gençliğe sahip olduğumuzu gösteren onlarca yaratıcıdan sadece biri. hakkında bu kadar az yorum yapılmış daha nice genç bir çalışkan var. türk işlerini beğenmemek, burun kıvırmak marifet olduğu için yermekle yükümlü insanlar böyle yetenekleri küstürüp kaçırdıklarında da türkler tembel çalışmıyor derler. e sen çalışanı da beğenmiyorsun ki.
  • sessiz güç... karizma kurallarını hiçe sayıp meydan okuyarak karizmatik olan adam. tuhaf, ama gerçekten tuhaf bir zeka ve yaratıcılık.

kanal-i-zasyon'a, "hala mı medya parodisi, medya eleştirisi?" şeklindeki yorumlara gelince: kanaatimce alper mestçi, kanal-i-zasyon'da medyanın karakteri ve karaktersizliğiyle hesaplaşmayı, medyaya gülmeyi ve güldürmeyi son noktaya getirdi; bu aynı zamanda bir arınma onun için. orgazm. katarsis. bence artık başka şeylere, başka yerlere doğru bakacak ve asıl "film" bundan sonra başlayacak.

izliyoruz ve izlemeye devam edeceğiz.
  • alper mestçi'nin şimdiye kadar yaptığı işler ortada. bence televizyon için türkiye'nin yegane isimlerinden biri. üstelik bu kadar doğru işe rağmen zerre kompleksi ve kaprisi yok. ortalara çıkıp "bu işi ben yaptım" demiyor. televizyonun sosyetesinden de uzak.

işleri de şıp diye diğerlerinden ayrılıyor. mesela uzman avı şimdilerde ekrana başka yönetmenle ve başka bir sunucuyla geri dönüş yapmış. dümdüz bir iş haline gelmiş resmen. zerre keyif almıyorsun... farkı anında hissediliyor.

gelgelelim, kanal-i-zasyon filmi ile ilgili hatası var. bence kesinlikle kendisi yazmalıydı diyalogları. o zaman tahminimce gerçekten "yılın en iddialı komedisi" olabilirdi. ancak senaryonun başka ele geçmesi fena olmuş. murat aykul şimdiye kadar çok değerli işler yapmış olabilir ama kanal-i-zasyon'da pek yaratıcı olamamış. gerek kendi görüşüm gerek filmi izleyen diğer arkadaşların görüşü aynı noktada birleşiyor. düz küfürden çıkan kötü espriler ve okan bayülgen'in çok abartılı oyunculuğu. bu filmde insanların "ebeninki başlıyor" kabilinden laflara gülmesi beklenmiş ama olmamış. bir sürü düz küfür, insanlar sinkafa gülüyor kafasıyla aralara konulmuş. ha belki "33 gündür yayındayım daha otuzbir çekecem" lafına kahkahalar atmış olabilirsiniz onu bilemem. ayrıca senaryoda oturmamış bir iki boşluk mevcut veyahut ben izlerken kaçırdım.

"dikkat buradan sonrası spoiler içerebilir" temsil misal, patron neden şirkette sekreter olarak çalışan bir kızın lafıyla kanalı yönlendiriyor? kız birinden yadigar mı? tv işinde çok mu ehil? ya da hakkı devrim'in canlandırdığı patron ahlaklı sevecen bir adam mı yoksa reyting için her türlü etiksizliği gözü kapalı hayata geçiren bir amir mi? gibi sorular çaktı kafamda. alper mestçi'nin bir başka hatası ise filmin sonunda sekreter kızı ters ışık mağduru edip içine giydiği tangasını seyirciye göstermek olmuş. *
  • programın yayınlandığı gün yakın bir arkadaşım tarafından arandım ve programdaki intihar etmeye çalışan adam şakasından bahsedildi. arkadaşım bu konuda bir yasal düzenleme olup olmadığını sordu. çok öfkelenmişti ve programın insanların ruh sağlığına zarar verdiğini, üstelik seyirciler üzerinde de olumsuz etkilere sahip olduğunu düşünüyordu. tck 84'ü incelemesini söyledim. intihara yardım etmenin yasalara göre suç olduğunu ve şaka programında bile bunun yapılmasının en azından etik olarak doğru olmadığını düşündüğümü söyledim.

şimdi yorumlara bakıyorum. alper mestçi'nin savunmasına bakıyorum. umarım arkadaşım ilgi makamlara başvurmuştur, diyorum. alper mestçi kendi yapımlarının kalitesini sabah programlarıyla kıyaslamış. bu vesileyle de kendi yapımları konusunda içgörü sahibi olduğunu görmüş olduk.
  • türk medyasının doktor frenkeştaynı. dikkat şahan çıkabilirde yarattığı recep ivedik, faruk aksoy'un elinde bir canavara dönüşmüştür. tabi şahan gökbakar da...

milletin başına bilmeden de olsa feci çorap örmüştür. hem recep ivedik memlekete musallat olmuştur hem de reyting için her türlü garipliği yapmakta beis görmeyen faruk aksoy zengin olmuştur.

ayrıca kendisinden ses çıkmamaktadır. kanal-i-zasyonda kendi kalesine attığı golü çıkarması için muhteşem bir geri dönüşe ihtiyacı var. gökhan yıkılkan 'lı bir hareket bekliyorum.
hesabın var mı? giriş yap