• soy kütüğünde ırkı yazanları tedirgin eder. kimsenin ırkın şuymuş dediğini görmedim.
  • iki üstteki yazar popülizm yaptığı için kayda almayacaktım ama iki üç tane fav için hiç alakası olmayan bir çözüm sunuyor.

şimdi de belli ırk-mezheplere yönelik saldırılara bakalım.

ermeni katliamı, 1915-1917, iktidarda 5.mehmet reşat ve vahdettin.

bu kısıma almanların gazı falan demeyin istirham ederim. krallar(!) gibi deştik geçtik.

6-7 eylül olayları, iktidarda demokrat parti, başbakan adnan menderes

devletin kolluk kuvvetleri haberdardı ve dp gençlik örgütleri yağma gerçekleştirdi.

maraş katliamı, iktidarda koalisyon hükümeti, başbakan süleyman demirel, bülent ecevit

ülkücü gençlik derneği tarafından alevilere yönelik saldırı.

madımak katliamı, iktidarda demokrat parti, başbakan tansu çiller

polis ve jandarma müdahalesi olacağı sırada "asker bosnaya" diye bağıran öfkeli topluluk alevilere yönelik saldırıda bulundu. fundamental islamcılar tarafından yapıldı.

bunlardan sonra hükümetin araştırma önergelerini reddettiği kapıya işaret koyma olayları da cabası.

haa "bir tane ırkçı parti var" demek. ayrıca "fazla tedirgin olmaya gerek yok. rahat uyu melis." tamam eğer evimin kapısına gelip işaret koymaz, kahvemi molotoflamazsan ve bulunduğum evi ateşe vermezsen rahat uyurum. ama bunları yaparsan da kimse sana bir şey demez. ha derlerse de özür dilersin, geçer.
  • bu bilgilerin gün yüzüne çıkması beni tedirgin ediyor. çünkü anayasa'nın ihlali tedirgin ediyor.

--- spoiler ---

madde 10 – herkes, dil, ırk, renk, cinsiyet, siyasi düşünce, felsefi inanç, din, mezhep ve benzeri sebeplerle ayırım gözetilmeksizin kanun önünde eşittir.

--- spoiler ---

bu bilgilerin yarın* ırkçı bir parti tarafından belgelendirilerek kamuya başvurmaları istenirse ne olacak? seni ermeni dölü, seni gavur tohumu, seni boşnak, seni alevi vs vs gibi bir şekilde mezhepçi/ırkçı bir şekilde ayrıştırmaları bu belgeler ile bir şekilde teşhir edilmeleri içten bile değil.

aslında biraz paranoya elbette ama bilemiyorum.

ne demiş şair,

mazi mülevves, hal bok, ati kenef
  • ne kadar çok zekası geri kalmış bug var bu alemde,

araştırma yok ancak ve ancak hamaset yaparlar.

bi siktirin gidin ya..
hesabın var mı? giriş yap