• milletin ahlak bekçiliği yaptığını düşündüğü çalışanları olan bar.

kız arkadaşınız sizi bu barda beklerken 4 hayvanın asılmalarına maruz kalmaz, çünkü maalesef barın sahipleri ahlak bekçiliği yapmaktadır.

yan masanızdaki çift dört saat aralıksız öpüşerek "öf ergenler ya" demenize sebep olmaz çünkü, çok yazıktır ki, çalışanlar ahlak bekçisidir :(

belirli bir olgunluğa ulaşmamış adamlar, kız kaldıramadıkları ya da yalayıp yutamadıkları için kötüler bu mekanı.

yaşına göre davrananlar da bir kalitesi, yemek çeşitleri, çalan müziklere falan bakar zaten.
  • kaliteli müzik, ucuz ve susuz bira, sıcak ortam... işte bu üç kelime ile özetliyorum 6 senedir sürekli gittiğim always rock barı. ikinci evim. hatta direk evim.
  • mustafa abinin açtığı güzel bi o kadar samimi barı
    --projeksiyon dan yansıyan goruntuyu izleyebilmek için boyumuzun tutulduğu
    --her seferinde fazladan çerez ikramıyla şımartıldığımız
    --biz kapıdan girince hemen anlayıp bizim sevdiğimiz grupları çalmaya başlaması
    bu barı benim için vazgecilmez yapıyor. ankaranın benim için olan anlamlarına bi maddeyi daha kazıyarak yazıyo...
    (bkz: carlsberg bile satılıyo)
  • sakarya caddesinde bulunan içinde tahmin edebilceğinz her grubun bi resminin oldugu şirin ankara barı. genelde tenha olmasından dolayı kalabalık gruplarla kmseyi rahatsız etmeden rahatca bagırıp çağırılabilir. arada bir iron maiden metallica vs geceleri duzenlenir aynı zamanda
  • bu akşam geleneksel halloween partilerinden birine ev sahipliği yapacak, sakarya'nın ortasında yer alan güzel mekan.

ayrıca yıkılan duvarla çok genişlemiş ve yeni hali ile açılışını dün yapmıştır.
  • metal çalınmasına maalesef demeyi başarabilenlerin uğradığı bar. onun dışında, ankara'daki gidilebilecek birkaç düzgün mekandan birisidir. ha düzgünlükten kastın nedir diyecekseniz rock-metal müzik çalan ve alkolün fiyatlarının makul olduğu yer bağlamındadır bu. mustafa abi de gayet makul adamdır. müzik de güzeldir. ha sizin derdiniz oturup içip, müzik dinleyip geyik yapmak değilse; sevgilinizle falan öpüşüp koklaşmaksa derdiniz o vakit onun için daha güzel bir yer mevcuttur:

(bkz: papaz bar)
  • mekan güzeldir, sıcaktır, küçüktür.

90'ların ve 2000'lerin başlarının ruhunu yansıtır.
    görenin değil de bilenin geleceği bir konumda olduğu için de saçma sapan tipleri barındırmaz. popülizmden uzaktır.

işletmecisi ve garsonları güler yüzlü ve kendinizi rahat hissettiren tiplerdir.

son olarak da fiyatları gayet makuldür. fıçı birasını hiç içmediğim için yorum yapamayacağım.
  • "ucuz içki satılan leş salaş rock bar" konseptinin ankara'daki başarılı bir uygulayıcısı. tam bir oldschool rock bar. eğer ankara'daysanız ve arkada metal çalarken ucuz yoldan sarhoş olarak arkadaşlarınızla sohbet etmek istiyorsanız adresiniz burası. kaldı ki tuborg'un yanında guinness ve carlsberg gibi kalburüstü biralar da mevcut. ama bira dışındaki içkilerin kalitesini garanti etmiyorum.*

çalınan müziklerde papaz bar ile birlikte ankara'nın en iyisi. papaz gibi extreme çalmıyor ama. klasik rock, heavy, thrash ve glam çalıyor genelde. arka tarafındaki ekranda çalan şarkıların klipleri çalıyor bazen.

yazın hava karardıktan sonra püsüf püfür rüzgar eserken balkonunda oturmak ankara'da yapabileceğiniz en güzel şeylerden.

kapısından içeri adım atar atmaz mutluluk aurası ile sarıldığım, "iyi ki var" dediğim ender mekanlardan.
  • balkonundan sakaryayı seyrederek ve güzel müzik dinleyerek içilebilecek güzel mekan.
  • aslında sakarya caddesinde değil inkılapta olan mekandır. benim gibi arayıp bulamayanlar varsa diye şeyapıyorum. gidiyim de bi editlicem olmuş mu olmamış mı.
hesabın var mı? giriş yap