• beni phoenix sunslı yapan takımın en önemli iki yıldızından biriydi amar'e, nash ile modern dönemde bir stockton-malone bir payton-kemp sinerjisi yakalamışlardı ta ki o malum sakatlığa kadar. sakatlıktan sonra orta mesafe oyununu geliştirdi ama o eski patlayıcılığı tam olarak geri gelmedi. spurs pota altını denize döküp 37 sayı ortalama yakalayan bu adam, benchten kalktığı için aldığı yarak kürek bir maç cezası yüzünden * belki kariyerini yüzüksüz bitiriyor ama * kesinlikle unutulmayacak bir döneme imza atmış olarak veda ediyor.

bir gün çocuğum olur da basketbola merak salarsa yatağın altındaki 2006 tarihli suns kapaklı basketbol dergilerini çıkarıp suratımda gülümsemeyle canavar gibiydi bu adam zamanında kimse tutamazdı diyeceğim. şimdilik farewell stat. emekliliğin ve şarap banyolarının tadını çıkar.

tanım: odamdaki tek posterin sahibi.
  • iddialara göre, hapoel jerusalem e transfer olacaktır, kendisinin bağlı olduğu menajerlik şirketinin sahibi,aynı zamanda kulübün de sahibi. kendisinin daha önce israil'e gittiğini ve israil pasaportu almak için görüşmeler yaptığını hatırlıyorum. -pasaportu aldı mı bilmiyorum-
  • bıraktığını duyunca hem şaşırdım hem üzüldüm. nba'i uzun yıllar çok sıkı bir şekilde takip etmiştim (ta ki üniversite bitene kadar). o dönemlerde herkes amare'nin ne kadar büyük bir pota altı oyuncusu olduğunu ve daha da hayvanlaşacağını konuşuyordu; ben de suns'daki haline hayrandım. inanılmaz güçlü, gününde olduğunda rakip tanımayan, nash ile birlikte efsane işler yapan bir toramandı.

şimdi baktım tesadüfen twitter'dan gördüm bıraktığını. hem yaşlanıyoruz, hem de eskiden beridir sevdiğim birinin böyle sessiz sedasız gitmesi üzücü geldi. vay be..
  • bir bir bırakıyor bizim devirin basketbolcuları.
  • bıraktığı iyi olmuş zaten artık yaşlanma amar'eleri gösteriyordu.

(bkz: vurmayın tamam)
  • kendisine kutü'l-amare savaşı'nda rastlanılamamıştır, araştırılmalı.
  • hakkındaki söylentiler gerçek çıktı. sahipleri arasında bulunduğu hapoel tel aviv de oynamaya karar vermiş. sakatlanmazsa seyretmesi güzel olacak, sabırsızlıkla bekliyorum.
  • nba live 05'te steve nash ile birlikte phoenix suns'ı alma sebebimizdi. çok mistik biri değilim fakat o dönemlerde nba çok daha güzeldi. steve nash'in amare ile yaptığı alley op'lar blake griffen'in chris paul ile yaptığı alley op'lardan çok daha izlemeye değerdi.

ayrıca bir taraftan emekli oldum derken diğer taraftan israil'in hapoel jerusalem takımıyla 2 yıllık sözleşme imzalayarak kariyerine de fake atmış efsane.

edit: nba'den emekli olmuş sadece.
  • new york knicks'e gelişinin haftasında yahudi kökleri ortaya çıkmıştır. şüphesiz ki bunda alınacak ibretler ve reklam paraları vardır. 2010 yılından bir haber: http://www.haaretz.com/…ering-jewish-roots-1.304552

zaten epeydir basketbolla arası yoktu, sanat işlerine girmesi şaşırtmadı.
  • yanında marion ve nash olmayınca tat vermiyor. bir zamanların en highflayer pivotuydu.
hesabın var mı? giriş yap