• feyruz bunu, sevdiğinin sesiyle kışı bitenler için söylemiş..**
    feyruz - https://youtu.be/oyklk39il50

**
    ena le hebibi ü hebibi ili..............................................ben sevgilime aitim, sevgilim de bana
    ye ğesfura beyda, le baka tiseli...................................ey beyaz serçe, artık soru sorma.
    leyeğteb hede ü leyizğel hede....................................ne kimse yorulsun, ne kimse üzülsün
    ena le hebibi ü hebibi ili.............................................ben sevgilime aitim, sevgilim de bana..
    hebibi neddehni elle işşite rah....................................sevgilim bana seslenip, kışın bittiğini söyledi
    rijhet ilhememi zehhearit ittiffeh................................güvercinler geri geldi, elmaların çiçekleri tekrar açtı
    ü ena ğele bebik, nide ü issabah.................................kapındayım, sabah ve çiğ var
    ü beğyünik nevvero ilhilvin........................................baharım senin gözlerinle aydınlanıp güzelleşir..
    ena le hebibi ü hebibi ili.............................................ben sevgilime aitim, sevgilim de bana
    ye ğesfura beyda, le baka tiseli...................................ey beyaz kuş, artık soru sorma
    leyeğteb hede ü leyizğel hede....................................ne kimse yorulsun, ne de kimse üzülsün
    ena le hebibi ü hebibi ili.............................................ben sevgilime aitim, sevgilim de bana..
    ü neddehni hebibi, jit bele süel..................................sevgilim bana seslendi, sorgusuz sualsiz geldim
    minnevmü saraini, min rahit ilbel.............................benden uykularımı çaldı, içimdeki huzuru
    ena ğele derbü, derbü ğelcemel..................................ben onun yolundayım, onun yolu güzelliğin yolunda
    ye şemsin mehebbin ihkayetne ığzili...........................ey sevgililerin güneşi, ör bizim hikayemizi..
    ena le hebibi ü hebibi ili.............................................ben sevgilime aitim, sevgilim de bana
    ye ğesfura beyda, le baka tiseli...................................ey beyaz kuş, artık soru sorma
    leyeğteb hede ü leyizğel hede....................................ne kimse yorulsun, ne de kimse üzülsün
  • muhteşem bir fairouz parçası
  • fairouz'un muhteşem yorumuyla insanı aşkından ağlatacak şarkı.

o nasıl "ena le hebibi ü hebibi ili" demektir kadın, içimiz eridi beh!
  • yeryüzünün yaşayan en büyük değeri olan benim tanımımca ' billur sesli kadın ' fairuzun bir şarkısı. sadece şarkı demek yetmez zira kendisi adeta bir sanat eseridir. seslendirdiği her şeyi çok seviyorum ama bunun yeri ayrıdır. günde 2 3 defa dinlerim ve hangi vakti dinlesem farklı hissettirir. şuraya da bırakayım gününüz güzellessin ana la habibi
  • anal a habibi anlamı da çıkar, tehlikelidir bir söz öbeği olarak.
  • ağlatır da aşık da eder. tüm diğer eserleri gibi bunda da gözünü kapatıp elinden tutar ve nereye gitmek istersen oraya götürür yine fayrouz seni.

bundan mahrum kalmamalısın. ana la habibi
  • buraya sözlerini de yazmalı.

ben sevgilime aitim

ben sevgilime aitim, sevgilim de bana
    ey beyaz serçe, bana soru sorma artık
    ne kimse yorulsun, ne de kimse üzülsün
    ben sevgilime aitim, sevgilim de bana

sevgilim bana seslendi ve kışın bittiğini söyledi
    güvercinler geri döndüler
    elmalar çiçek açtı
    kapıdayım, vakit sabah ve çiğ var
    baharım senin gözlerinle aydınlanıp, gözlerinle güzelleşir

sevgilim bana seslendi, ben de hiç sormadan geldim
    uykularımı çaldı benden içimdeki huzuru çaldı
    ben onun yolundayım güzelliğin yolunda
    ey muhabbet güneşi, ör bizim hikayemizi
  • kalbin içine işleyen mükemmel ötesi fairouz şarkısı.
  • feyruz yasarken daha fazla övülmesi gereken sarki. keske arapca bilsem
hesabın var mı? giriş yap