şükela:  tümü | bugün
 • benim angelina jolie olmam kadar gerçektir.

  troll başlıklara itibar etmemek lazım da sadece şu notu düşeyim, büyük selçuklu devletinden itibaren "rumeli" olan yani bizans toprağı olan anadolu'ya türkmen göçleri başlıyor. 1279'da doğu anadolu'ya geçen marco polo anadolu'yu turkmenia diye anar.

  kürtçe meselesine gelince. gayet de farsçadan apartma bir karma dildir. rusya bilimler akademisi'nin yayınladığı kürt dilinin etimolojik sözlüğü'nün birinci cildinde yer alan 3499 kelimenin 3435 ağırlıklı olarak farsça olmak üzere başka dillere aittir. kalan 64 kelimenin kökeni ise belirtilmemiştir.
 • tamam anlıyorum siyonizmin promised land için ulusal bir tarih yazması (uydurması) lazım. ama uydurukçanın da bir temeli var di mi? özellikle selçukluların bu bölgeye geldiklerinde kürtlerin burada olması gibi. aklınca buraların yerlisi kürtler algısı yaratacak. türkler ve kürtler bu bölgenin yerlisi değildir. bu iddia en başta asurileri yani süryanileri yok sayıp aşağılamaktır.
 • kaynak:götüm
 • farsça'nın bir lehçesidir o. kürtçe olsa duramazlardı.
 • hint avrupa dil grubundan sonrasını okumadım.

  (bkz: tabi lan manyak mısın)
 • al bunu vur lord eddard stark'a. memleketin haini, trolü bitmediği gibi ekşi sözlüğün de hiç bitmiyor.
 • selahattin eyyubi kürttü yalanından sonra selçuklu resmi dili kürtçe dangalaklığını da görmüş olduk.
  sümerler babiller kürttü yalanına az kaldı.
  olm kürtler dağlarda mezralarda birbirinden kopuk yaşayan bir toplumdu. birbirinden kopuk bir sürü lehçeler ve farklı kürtçe farsça kırma dil yapıları bunun delilidir.
  selçuklu ve osmanlıya dua etsinler. toplum içinde yaşa üre, aşiretin çoğalınca isyanlar çıkar şimdide götünden tarih yaz.
  oldu amk.
  osmanlının adaleti ve hoşgörüsü olmasaydı, saddam iran baskısı gibi bir kaç yüz yıl boyunca olsaydı bu gün kürtler ana dilimiz uygurca diyecekti.
 • kürtçü diyeceğim ama kürtlere hakaret olacağından demiyorum; pkk yalaması bir trolün zırvası. nasıl ki bu ak trol denen itler dine inanca en büyük zararı veriyorsa, kürtlere de en çok senin gibi bölücü ve provokatörler zarar veriyor.
  not: iç anadolu gibi çomarın harman olduğu bir yerde doğdum. türk oğlu türk'üm.
  ekleme: kaynak olarak götünü göstermiş.
 • sel de çük de öz kürtçe kelimelerdir. sel büyük demek, çük de pipi demekmiş. o zaman orta asyadan anadoluya göç eden atalarımızın çükleri en az 25 cm imiş. bunu gören kürt kızları selçühliii selçühli (koca pipili) diye diye adımız selçuklu olmuş. yani bırakın resmi dili, selçühlii (bkz: selçuklu) adı bile bize kürtlerden geçmiş.

  tabi zaman içinde iki ırk karışınca bizim çük boyu ortalamaları da düşüvermiş.
 • anadolu'nun kapıları açılınca halay çekip romalı güvenlik güçlerine molotof atarak kutlamışlar.