şükela:  tümü | bugün
 • abajur imajıyla tanıdığımız bendenizin bundan 3-4 sene önce piyasaya sürdüğü popçu sevgilisi "ve volkan"ın akıllara zarar; kamuoyunda daha çok "ananı yiyolar" olarak bilinen parçası. "ananı niyolay ye ye ananı yiyolar ye ye" şeklinde sözleri olan bu parça nedense müslüman türk toplumunda yeteri kadar infial uyandırmamış, eleştiriler "biz o parçada espiri yaptık he hü" şeklindeki gudik savunmalarla geçiştirilmişti. ( ya da bana öyle geliyor. bu kadar zamandır başka bir kaset yapmadığına göre etkili mercilerden okkalı bir tehdit de almış olabilir çocuk)
 • sarkici volkan'in adana konserinin bitiminde dayak yemesine sebep olan sarki. kendisine saldiran konu eblehi arkadas, olay sonrasinda yerel tv'lere cikarilmis, "birisi sizin de gozunuzun icine baka baka anani yiyolar dese, siz de girisirdiniz" seklinde iq'suna yakisan demecler vermis.
 • 10 yıldır her türlü çabama rağmen kafamdan söküp atamadığım virüs niteliğindeki şarkının sözleri için

  seni benden alanlar
  beni derde salanlar
  yoluma taş koyanlar
  kahrolsun batsın

  ben sana dedim
  sen dinlemedin
  oyunlara geldin aaaah
  ananı niyolay ye ye
  ananı niyolay ye ye
  ananı yiyolar
  ananı yiyolar
  ananı yiyolar ye ye
 • aslında bas ve perküsyon bölümlerine ciddi anlamda hasta olunabilen, bestesi o zamanki birçok şarkıdan daha iyi olan, solistin sesi kulağı biraz tırmalayan, yanlış güfte seçimi sonucu böylesine popüler olabilmiş şarkımsı...

  edit: ovid'in uyarısıyla fark ettim ki daha önce koyduğum youtube linki kaldırılmış. bulabildiğim tek linkte ise eskişehirspor maçı görüntüleri falan var. görüntüyü boşverin, müziğe kaptırın kendinizi.

  sonrasında infernal majesty demiş ki "selam, entrynizdeki bu link de kaldırılmış; yenisini vermek adettendir: http://www.youtube.com/watch?v=0apxxu7csrw " (gitgide tribute entrysi olacak herhalde)
 • ve volkan'ın dediklerini dinlememenin anamız açısından çok ağır sonuçlara yol açabileceği üzerinde duran didaktik eser.
 • seneler sonra bile dinlerken insanın içinden aynı coşku ile eşlik etmek geldiğine göre klasik olmayı haketmiş 90'lardan kopup gelen değerli türkçe pop şarkısı. günün bütün sıkıntılarını, dertlerini tasalarını bir anda unutturuyor... ananı yiyolar yeee yeeeeeeee
 • arka planda bendeniz eşlik ediyordu.
  adam başta, ananı niyolay derken, şarkının ilerleyen kısımlarında ananı yiyolar ye ye ye diye devam ediyordu.