şükela:  tümü | bugün
  • geçenlerde pinterest'te resimlerinden birini çok beğenip search ederek tanıdığım ressamdı, ilgimi çekti, sonra hakkında fikir sahibi olacak kadar araştırdım. o kadar genç ve başarılı ki. 1986, michigan doğumlu. "insan yaşadığı yere benzer." diyor ya hani edip cansever, resimlerinin arka planında bunu kanıtlamış birisi bence. alışılmışın dışında ve sanki birtakım şeylerin harmanı sonucu oluşmuş bir tarzı var. rönesansı modernize hale getirmiş gibi.

az önce kurstan hocam mesaj attı. ya ben hocamı çok seviyorum diyorum da inanmıyorsunuz. bir resim, altında da: "neden bilmiyorum ama bu resmi çok seviyorum. buna bakmak kendimi iyi hissettiriyor. sen çok güzel yaparsın bunu esys." yazıyor. gönderdiği resim de şu. benim pinterest'te karşıma çıkıp andrea kowch'la tanışmamı sağlayan resim. telepati seni seviyorum, evlenelim mi?
  • ressam yerine karikatürist olarak nitelendirilmesi doğru olacak sanatçı.*
  • resimlerinin güzelliği bir fotoğraftan veya gözden farksız olarak o kadar gerçekçidir ki eserlerinin içinde dakikalar geçirebilirsiniz. genç ve yetenekli bir kadın.
  • çok gerçekçi resimler yapmasının yanısıra resimlerinde hep bir hikaye gizli gibidir. sanki resimler bir hikaye ya da romandan bir kesit gibi. resimlerine bakarken dalıp gidiyorsunuz, hemen resme bir hikaye uyduruyorsunuz ya da ben öyle yapıyorum.

resimlerinde beni çeken bir hava var, anlatamadığım...