• eğer ev değil oda ise sebebi : (bkz: ders çalışmamak için yapılan anlamsız hareketler)

utanmasam cam silicem o derece.
  • bi sigara yakıyımda sonra başlayayım derken geçen istek.
  • üç gündür beklediğim ama bi türlü gelmeyen istektir.hiç gelmese de olur ama çamaşırlar kokacak.
  • olası bir kavga, tartışma, can sıkıntısı, mutsuz veya öfkeli olma durumundan sonra yaşanabilecek rahatlama yöntemi.. müziği de açmayı unutmayın.. duvarların dışında hayat yokmuşçasına coşuyorsunuz..
  • gebeliğin son dönemlerinde başınıza geldiyse doğum yakın olabilir. nesting denilen içgüdü doguma yaklaşan kadının evi düzenlemesi, temizlemesi için acayip bir enerji verir, içgüdünün temelinde yeni gelen bebeğe hazırlık yatar.
  • dunyanin en uyuz insanina bile gelse bu his yerinde oturmak artik imkansizdir. kalkip cildirmis gibi ev temizlersin. oturanlara "ne oturuyonuz beea" diye cemkirirsin.
    stresini atarsin. temizlik bitince de belin, sirtin tutulur "hay kodugum.." dersin. haftaya hareket edemeden baslarsin.

(bkz: kendimden biliyorum)
  • sınav haftasınin yaklaştıgına delalettir.
  • gitmeside gelmesi kadar hızlı gerçekleşen gereksiz bir his.
  • düşünmekten kaçmanın en kestirme yolu. çoğu zaman depresyon belirtisi.
  • aniden gidiyor da namussuz. mesela geçen gün baktım mutfak uğur dündarın bastığı pastane mutfağı gibi olmuş. tek bir muzla ülkemize gelen böcek bile bizde yani. hemen olaya müdahale ettim. yağçözler, lavabo temizliyiciler vs. cephanelik gibi daldım mutfağa. işi abartıp tabağı çanağı da çıkardım. temizler ama yine de yıkayacağım, öyle bir gaz işte. takriben 20 dakika sonra aniden gelen temizleme isteğim aniden gitti ve yine aniden yerine "küveti doldurup camış gibi içinde yatma isteği" oturdu içime. 2 dakika sonra sıcak suda mayışmış yatıyorken buldum kendimi. mutfak mı? valla bilmiyorum ertesi gün toplanmıştı. muhtemelen anneme de o sıralarda aniden evi toplama isteği gelmiştir.
hesabın var mı? giriş yap