• kesinlikle büyük yanlıştır. zira ankara bombacısı doksan beş(resmi rakama göre) kişinin canına kıyarken pkk denilen aşağılık örgüt binlerce insanın hayatını çaldı. biri it iken diğeri it sürüsüdür. arada büyük fark var.
  • biri bok diğeri de boktur. boka bok demekle eş değerdir. pkk aklama çabaları ise her gün popüleritesini hızla yitiren bir diğer yaklaşımdır.
  • vay amk, adamın açabildiği başlığı bak. sikeyim böyle memleketi. buna tanım yapanın vicdanına tüküreyim.

"üç ay evvel masadaydılar unutmayın. demokratikleşme karşılığında savaşın bitmesi çok yakındı...
    demokratikleşme diyorum bak. demokratikleşme. demokratikleşme. demokratikleşme."

daha fazla "demokratikleşme" için süreç devam ederken, evlerin altından bağlantılı tüneller açılmış, yollara mayın döşenmiş, şehirler silahlandırılmış.. bunları bildiğin halde aptala yatıp, aptal yerine koyma kardeşim. bak kardeşim dedim, yapmayın amk, insanı eşek yerine koymayın artık.
  • aklınca duyar kasarak pkk'yı meşrulaştırmaya çalışan birinin hezeyanıdır.

bak arkadaşım. senin kürt halkı için saydıklarını gören birisi olarak oyumu hdp'ye verdim. bekledim ki demirtaş pkk'ya söylem olarak dahi olsa tavır alsın. pkk'ya yanaşan kürtleri hdp'de birleştirsin. lakin öyle olmadı. neler olduğunu, pkk hakkında neler söylendiğini sen de çok iyi biliyorsun.

acın çok tazeymiş. allah sabır versin. bir yakınımdan saat 14:30'a kadar haber alamadım o gün. dünyam başıma yıkıldı. acınızı anlayabiliyorum. ama pkk denen kan emici çıkar örgütü ve onun destekçileri de artık biraz olsun insan olabilmeli. batı'dan dahi milletvekili çıkarabildiği bir ortamda hdp çıkıp açıkça pkk'yı lanetleyebilmelidir. olayın üzerinden sadece saatler geçmişken sıhhiye meydanında 1 kasım'ın derdine düşmektense ölen askerler ve polisler için de "bu terörist bir eylemdir" diyebilmelidir.

devlet barış yapmak zorundaymış. ortada, silah bıraktığı anda barışın sağlanacağı bir terör örgütü varken hala barıştan, uzlaşıdan bahsetmeni de cehaletine ya da çakallığına veriyorum.

son söz. "bir pkk destekçisi, ankara bombacısından daha masum değildir". lütfen bunu kafanızın bir yerine yazın ve insanları aptal yerine koymaya çalışmaktan vazgeçin.

tekrardan, ülkemizin başı sağolsun.
  • teröriste terörist diyemeyenlere dert olmuştur. şayet sayıların önemli olduğunu düşünüyosan 35 bin insanın canını çaldı senin barış güvercinlerin. yani güvercini atacak insan bırakmadınız. sizin kadar barış diye diye kana susayan insanlar görmedim.
  • pkk öcü diye başımızın etini yedikleri yeter diyen birinin merak ettiği konu sanırım.

ankara bombacısının heykelini dikeceğiz başlığını görünce canı acımış. kıyamam lan. keşke başlığı görünce bi de ilk entryi okusaydın. ne demiş martin luther eden o başlıkta?

ha bombacıyla pkk'yi eşdeğer tutmak yanlış mı? evet yanlış. eşdeğer değil pkk ile bombacı. bombacıya sempati falan duyduğum onları övdüğüm yok allah belasını versin patlayanın da patlatanın da buna göz yuman ihmalkar davrananın da.

ama pkk'da başkentin göbeğine gelip kendini patlatacak göt yok bebişim. pkk anca mağarasından 2 km uzağa gider karakol tarar kalleşçe, onların en büyük silahı hayvan bokundan mamuldür. onlar kendini açığa çıkarmaz, kalleşçe mayın döşer patlayışını çok uzaklardan izlerler.
  • zamanında ikisine de aynı netlikte ve samimiyette teröristtir, yaptıkları terördür diyemeyenlerin blok entrylerle saçmalamasına, kıvranmasına neden olan olay.

sayenizde boğazımıza kadar o kadar boka battık ki muazzam bir terörist saldırı karşısında, katliam sonrasında bile ülke, insanlar birlik olamıyor, olmak istemiyor. "benim terörüm gerekli, makul ve amacında haklıdır" fikri ve çevresinde geliştirilen politika, eylem ve açıklamalar ile adım adım bu duruma geldik.

teröre karşı tavrınız ancak pkk bana göre iyi yapmıyor ise böyle bir toplu cinayetten sonra "işıd bana göre iyi yapmıyor" diyenlere de ankara bombacısının heykelini dikeceğiz diyenlere de laf söyleyemeye hakkınız yok...

(bkz: #35791117)
  • "`benim terörüm/teröristim iyidir, başkası ile kıyaslanmamalı`" temalı fikriyatını blok entry ile paylaşan elamanın ayrıca türk gençleri ile alakalı tespiti de okunmalı, bunların nasıl bir kafadan çıktığını görmek açısından ekstra yararlı olacaktır ;

"gelelim ırkçılık mevzusunu. birçoğunuz cahil cühela, beyni içinde bok taşıyan, merak, araştırma, ilgi duyma, öğrenme gibi güdülerden azade arkadaşlarsınız. klasik türk genci, önüne bok koy, yeterince otoriter ve takım elbiseli bir şekilde bu pasta dersen inanır. gideyim bir googleda araştırayım, pasta nedir onu bir bakayım, nasıl pasta olunur onu bir öğreneyim yok. 10 tane takım elbiseli gelip bu pasta mı dedi, hemen çatal isteyeyim. beyninizi takımlılara vereli çok olmuş it herifler."

(bkz: #55008659)
hesabın var mı? giriş yap