• ankara universitesi'nin cebeci kampüsü içinde halen varlığına devam eden hukuk fakultesi'nin kısa adlandırılışı;

(bkz: ankara universitesi hukuk fakultesi)
  • her tm'ci ergenin hayali.
  • ankarada hukuk okuyanların hepsinin okuduğu sanılan fakülte. diyalog hep şu şekildedir :

+ ne okuyorsun?

- hukuk okuyorum.

+ haaa, ankara hukuk mu? (aha da bildim tarzı parıldayan gözler)

- yok, çankaya hukuk. (öfff gene aynı muhabbet diyen bezgin sıfat)

+ haa, şu cebecideki mi? (nasıl bilemedim yaa tarzı, biliyom beni ispat etme çabaları)

- yok, eskişehir yolunda...

+ aaa hiç duymadım (şüpheli, sanki öyle bir hukuk fakültesi olmadığına dair süzen gözler)

- açılalı bi 8 sene oldu. "yeni" de ondandır... (kaç tane hukuk fakültesi biliyorsun ya da tüm hukuk fakültelerini mi biliyorsun tarzı içses küfürleri, "o iki geometri sorunu da çözseydim!" tarzı yakınmalar.)
  • mezunu olmaktan gurur duyduğum okulum. çevrenizden gelen, ne mezunusun yavrum? şeklindeki sorulara ankara hukuk diye cevap vermeniz halinde pek çok kişi sizi anlamayacaktır. hangi üniversite? sorusuna muhatap olmanız muhtemeldir.
  • eşya hukuku, miras hukuku diye nahlet gelesice derslerin okutulduğu güzel okul.
  • ramazan 2,
    haziran 19,
    saat sabaha karşı 04:51
    kütüphaneden bildiriyorum,yaklaşık 50-60 civari insan var şu an burada.
    miras sınavı var yarin hic çalışamamış büte sallamisim.çıkmış sorulardan medet umuyorum.yarim yamalak bir ton malumat kafada.
    uykusuzluk da var.
    şükür son sinifiz biz,sonuna geldik gibi.alttan gelenlere üzülüyorum.
    çok yordun be kardeşim.
  • sizden ne alacağını kestiremediğiniz ama sizi tamamen hukukla donatabilecek, ülkenin güzide bir fakültesi.
  • sosyalist ergenlerin cirit attığı ilim irfan yuvası.
  • yorar , yıpratır , ancak öğretirde , çankaya hukuk bir çok açıdan daha avantajlıdır bence tabii.
  • çok yormuş,
    gençliğimin yazlarını almıştır.
    erdal onar'ın (bkz: erdal onar)ilk dersinde de söylediği üzere, seçilen bölüm ve bağlantılı meslekler öyledir ki mutlu bir insanla karşılamak mümkün değildir.
hesabın var mı? giriş yap