• okuyanlar ve okumuş olanlar eksilerini, artılarını mesaj atarlarsa çok memnun olurum.
  • beşevleri kampüsü çok güzel. çok büyük ama her tarafı yeşil, fazla eğim yok, bence mimarisi de güzel. ben anadolu üniversitesinde okurken “türkiyenin en güzel kampüslerinden birinde okuyorsun” diyolardı, beni yemişler resmen.

edit: beşevler değil, tandoğan kampüsü diye geçiyormuş. cahillik işte.
  • vize dönemi öncesi puanlama sistemini değiştirmiş üniversite.

artık vizenin %30'u, finalin ise %80'i alınacak. evet, yanlış görmediniz, %80. öğrenci 100 üzerinden 110 alabilecek. bunun anlamı dönem boyunca hiç ödev yapmayan ve hatta vizeye bile girmeyen öğrencinin dersi sadece final ile geçebilecek olması.

sorun şu ki bu uygulama anında uygulanmaya kondu (normalde bu tür sistem değişiklikleri bir sonraki yıl uygulanmaya başlar).
  • tandoğan/beşevler kampüsünde rektörlük ve aziz kansu binasi bulunur. bu kampüste ayrıca olimpik havuz, tenis kortları, halısaha ve açık büfe salata yapan merkez kantin bulunur
  • şöyle bir yarışma düzenlemişler ve 24 aralık 2018 tarihinde sonucunu duyuracaklarını yazmışlar ancak ocağın ikinci yarısına geçmiş olmamıza rağmen hiçbir açıklamada bulunmamışlar. lütuf gösterip web sitelerinde gecikmeyle ilgili açıklama yapmayı da uygun bulmamışlar.

yarışmanın son başvuru süresini de uzatmış olmaları yüzünden on beş günlük bir gecikme anlaşılabilir olmasına rağmen bu süreyi de aşmış olmaları bir açıklama yapmalarını zorunlu kılar.

bir de yazarlıkla ilgili bir ödül vermek için jüri belirlenirken ankara üniversitesi bünyesinde bulunan dramatik yazarlık bölümünden neden bir kişiye de jürilik verilmemiş olduğunu anlamakta güçlük çektim. bu okulun öğretmenleri, mezun olmuş romancıları, öykücüleri var ve alanlarında yetkinler. belki de bölüme teklif edildi ama kabul edilmedi bilemiyorum. belki bölümün hocaları ihraç edildiği için bölüme gidilemedi. gene de dramatik yazarlık bölümünün bir hocasının bulunması harika olurdu.
    hem öykü hem de romanın jürisinde aynı insanın adını gördüm. böyle bir sıkıntıdan jüri üyesini de kurtarırdı dramatik yazarlık (tiyatro bölümünün alt dalı) hocasının bulunması.

umarım bu tür ödüller gelenekselleşir ve iyi edebiyatçıların adlarını duyurmalarında faydası olur.
  • bugün gün boyunca sitesine, fakülte sayfalarına ve öğrenci bilgi sistemine girmek istediğinizde size sunucu bulunamadı uyarısı veren üniversite. sorun hala da çözülebilmiş değil. ders seçimlerinin bu sabah dokuz itibarıyla başlaması nedeniyle oluşan yoğunluktan tüm siteler çöktü muhtemelen.
  • sosyal bilimlerin öğrenci işlerine asla ulaşılamayan üniversite. yahu çok yoğunlarsa sırf telefonla şehir dışındakilere bilgi vermek için birilerini alın. koskoca üniversiteye ulaşamıyoruz.. saçmalığa bak..
  • bu hafta cuma ve cumartesi günü teftiş edeceğim üniversite. bakalım her şey yolunda mı göreceğiz.
  • logosundaki güneş kursu; hititlere değil, hattilere ait olan üniversite.

(bkz: hatti güneşi)
    (bkz: hitit güneşi)
  • eidt: bu durumun önceden de olduğunu @gaziyener belirtti. ben bilmiyordum açıkçası bu durumu. fakat twitter'da bir akademi personelinin, yeni kitaplarda eklenerek paylaştığını görünce paylasmak istedim.
    kitapların, çalışmaların vb. olduğu yaklaşık 800 eseri internet üzerinden paylaşıma açmış. pdf şeklinde indirebiliyorsunuz.
    ankara üniversitesi kitaplar veritabanı
hesabın var mı? giriş yap