• hukuk fakültesini açmalarını beklediğim olay.

nasıl olsa ayağa düştü düşeceği kadar.
  • ingiliz dili ve edebiyatı bölümüne kayıt yaptırmayı düşündüğüm açık öğretim fakültesi. yamulmuyorsam formasyon olayı kalktı ve bu bölümden mezun olsam dahi ingilizce öğretmeni falan olamayacağım. yoksa olabilmenin bir yolu var mı? bilgili suserlerden mesaj bekliyorum.
  • yok ebem verecek mk. bu nasıl soru ya. uzaktan eğitim programında ne olabilir? okul bünyesindeki alana hakim hocalar uzaktan eğitim sistemi kullanarak ders anlatacaktır. bunu anlamak bu kadar zor olmamalı.
  • komik mi?
    türkiye'de şu an uzaktan eğitim yapan tek kurum tabi sende haklısın.
  • bu sene girdiğim yks'de dört yıllık örgün okuyacak puanım olduğu halde iş güç nedeniyle açıköğretim okumak istediğim için ilk tercihimde işaretlediğim fakat bin pişman olduğum okul.

izmir'de yaşıyorum. liseden 1998 yılında mezun oldum. e-devlet üzerinde sadece 2008 yılı ve sonrasında mezun olanların bilgileri işlenmiş, o yüzden e-kayıt olamazmışım. bizzat okula gidip kayıt olmam gerekiyormuş. işi gücü bırakıp kayıt için ankara'ya gitmem lazım yani. veya birine kayıt için vekalet vermeliymişim. illa ankara'da yaşayan bir tanıdığım olması şartmış gibi. üstelik kayıt tarihleri 22-26 ağustos arası. birine vekalet vermek istesem belgenin aslını ankara'ya ulaştırana kadar kayıt süresi dolacak. şimdiye kadar gördüğüm en saçma şeylerden biri bu.

liseden 2008 öncesi mezun olanların bilgilerinin e-devlet'e işlenmemesi benim sorunum mu? başka illerde yaşayıp da uzaktan eğitim ve açıköğretim programlarına kayıt olmak isteyen çok sayıda insanı neden mağdur ediyorsunuz? bizi niye sınava aldınız ki, almasaydınız o zaman.
  • açılacak bölümler şu şekildeymiş

psikoloji
    arap dili ve edebiyatı
    ingiliz dili ve edebiyatı
    sinema
    radyo-televizyon
  • tam adı ankara üniversitesi açık ve uzaktan eğitim fakültesi'dir. açılacak bölümleri merakla bekliyorum.
  • iki yıldır tüm örgün öğretim, açıköğretim statüsünde olduğu için artık örgünden farkı oldukça az olan fakültedir..
  • bu yıl yeni açıköğretim bölümeri açılmış. ybs'yi gözüme kestirdim kayıt olma düşünceleri içerisindeyim.

edit: olmadım. gerek de yok gibi duruyor açıköğretimden bir şey öğrenileceğini düşünmüyorum artık. öğrenen kendi başına daha iyi öğrenir zaten.
hesabın var mı? giriş yap