• zor hemde çok zor.
  • 1 km yürüdüm.yürürkende telefonla konuştum çok hızlı yürümememe rağmen nefes nefese kaldım.niye nefes nefeseyim diye panik oldum. oldukça çarpıntım daha da arttı.moralim de bozuldu.kesin dedim bende bi kalp sorunu var. en son 6 ay önce kardiyoloğa gitmiştim.birşey yok dedi dr.ama diyorum acaba bu 6 ay da birşey oldu mu.sonra yine panik.yine huzursuzluk.korku.terapist bunlara,bu yaşadıklarıma anksiyete diyor işte.ama ben hala ikna olmuş değilim.
  • dünyanın en igrenc hastaliklarindan biri olabilir. ustune bir de başlangıç duzeyde nur topu gibi obsesifliginiz varsa; sictiniz.

ilac tedavisi disinda ise yarayan cozum onerileriniz varsa lutfen yesillendirin.
  • dün akşam ders çalışırken beynime beynime vermekle kalmayıp, kalbime de vermiştir.

evet yine sınav için uyumadığım ve besinsizliklik, susuzluk içinde aynı pozisyonda saatlerce ders çalıştığım bir geceydi. yine uyumayacaktım. lakin bir kalp çarpıntısı, dehşet mide bulantısı, baş dönmesi, titreme. ne ararsanız oldu dakikalar içinde. gidip yattım haliyle. hiçbir şekilde hiçbir şey sağlığımdan daha kıymetli değildi en nihayetinde.

bir anksiyetem eksikti o da oldu.
  • ne yapacağımı bilmiyorum. sürekli korkuyorum. uyuyamıyorum. su ana kadar yaptığım (ya da en hatirlayabildigim) her konuşmam her diyalogum? kafamın icinde donup duruyor.surekli yeni hatalar buluyorum.keske böyle soylemeseydim keşke farklı turlu konuşmaya korkmasaydim diyorum. ilerde yapacağım yapmam gereken her turlu diyalogu hesaplamaya çalışıyorum. kafamin içinde canlandiriyorum bu diyalogları hemde hic durmaksızın. bu konuşmalar arttikca korku artıyor korku arttikca kaçma hissi kuvvetleniyor. hiç kimsenin beni tanımadığı adımı bilmediği uzak bir ülkede (izlanda) defalarca kilitlenmiş kapılar ardında bir odada karanlıkta kalmak istiyorum. unutulmak istiyorum. bir daha hiç kimseyi tanımamak istiyorum. ağlamak istiyorum. anlamlı şeylerden korkmak istiyorum ölümden, yalniz kalmaktan, neyden korkulursa ondan korkmak istiyorum ama yalnızca kendi yaptigim ve söylediğim ya da düşündüğüm ya da söyleyemedim her şeyden korkuyorum.yapamaktan korkuyorum. rezil olmaktan ziyade rezil hissetmekten korkuyorum. korkmaktan sürekli butun hayatım?! boyunca korkmaktan cok korkuyorum

iste böyle birşey
  • hayatınızdaki her şeyi alt-üst etme potansiyeline sahip, tam huzurluyum derken "emin misin" bakışıyla derhal hayata tekrar dalan ve kaldığı yerden devam eden, düşmanınıza beddua olarak dileyebileceğiz, hiç yaşamayanın "takma kafana " metoduyla çözülebileceğine emin olduğu, fiziksel hiçbir hastalığınız yokken tüm hastalık semptomlarını yaşatabilen, ölüm korkusundan kurtulabilmek için intiharı düşündürebilecek güçteki ruh durumudur.
  • kişinin sebepsiz yere sanki kötü bir şey olacakmış gibi beklenti içine girmesi durumu. kişide sebebi belirsiz bir iç sıkıntısı yaratır. endişe ve kaygı uyandırır. korku ile karıştırılmamalıdır. anksiyete, dış dünyada herhangi bir etkene bağlı olmaksızın ortaya çıkar. korku ise bilinçli olarak tanınan, gerçek bir etkenin sebep olduğu duygudur.
  • daha önce böyle bir sorunum yokken son bir yıldır ağır şekilde yaşamaya başladığım olay. stres stres üstüne insanın direnci, güveni böyle kırılıyormuş demek ki. ne yapsam ne etsem bilemedim . ilaç şeysine de bulaşmak istemiyorum. zor valla.
  • hayatımda en güzel anksiyete krizi betimlemesine andre le gall'in anksiyete ve kaygı isimli kitabında rastladım bugüne kadar, "tam olarak işte bu" dedirten bir paragraf;

"bir gece, grillere'de geniş bir köylü yatağına tam uzanmıştım ki kaygı çöreklendi üzerime. ölümden ağlayacak, çığlıklar atacak kadar korktuğum olmuştu ama bu kez çok daha kötüydü durum; yaşam hiçliğe sürüklenmişti, hiçlikten başka bir şey yoktu. hatta burada, o anda son derece şiddetli bir korku kaplamıştı içimi, öyle ki hasta olduğumu söylemek, bir ses duyabilmek için annemin kapısına vuramıyordum. sonunda uyuyakaldım ama bu krizin korkunç anısı kalmıştı bende."
  • evrimle beraber insanoğlunun tanıştığı belalardan biridir. kontrol edilemezse ruhunuzu içten içe tüketir ta ki mutluluk kalbinizin yolunu unutup, uykusuz geceler rutininiz olana değin... bu lanetten kurtulmak için ya semptomlarını tedavi etmeli kendinizi oyalayacak hobiler edinip umursamamalı ya da anksiyetenizin kaynağına inip onu zehirli habis bir ot gibi kesip atmalısınız.
hesabın var mı? giriş yap