• kelimeleri yetersiz kalan erkek. kelimelerin yetersiz kaldığını farkeden erkek. ya da iletişimin imkânsızlığına ikna olmuş erkek. sebebi ne olursa olsun hepsi aynı kapıya çıkıyor. aynı çaresizlik, aynı birikmişlik, aynı mutsuzluk, aynı sessizlik. farklı sebepler, benzer sonuçlar. tüm hayatın özeti aslında. bu kadar farklı kişilik, eylem, tavır, davranış varken benzer sonuçların ortaya çıkması hep şaşırtmıştır beni. hayatın sonsuz çeşitliliğinde hep benzer örüntüler mevcut. bu benzerlikler kötü zamanlarda iyi hissettirirken, diğer zamanlarda boğucu bir hal alıyor. herşeyin ve herkesin özünün aynı olması, bunun farkında olmak kapana kısılmışlık hissi veriyor. ne kadar çabalarsan çabala doğanın belirlediği oyunun kurallarının ve bu oyunda sana biçilen rolün dışına çıkamayacağının bilincinde olmak. böyle bir durumda anlatmak veya anlatmamak arkasında fark kalmıyor. insan zorunlu olarak daha konforlu olana yöneliyor.
  • duygusaldir, kırılgandır anlatmaz bu arkadas hislerini icten ice buyutur sorunlari ama cozer ama cozemez bilinmez.. bos konusup yedigi ictigi sictigi siktigi herseyi anlatan dangozlardan daha az deger verilir buda ayri bi mesele
  • dişi versiyonu kadar tehlikeli olmayan erkektir.
  • anlattığına pişman edilen erkektir.
    sır saklamayan yada anlattığı herşeyi istediği yöne çeken kadınlar yüzünden anlatmaz erkek.
    anlatsanda anlamaz kadınlar yüzünden, anlatmaz erkek.
  • neyin var anlat diyorlar, anlatıyorsun boşver diyorlar. daha ne anlatayım sana amk. bu yüzden anlatmıyorum. zor birşey benim için dert anlatmak. çok zor lan.
  • hayatını siken psikolojik sorunlarına "bu mu yani" manasında tepkiler verilmesinden bıkmış erkektir.
  • anlatmayı sevmiyordur. dinleme adamıdır. siz anlatın o dinlesin ister hep. ayrıca herkes anlatacak diye bir kural yok onları da öyle sevip, öyle kabul edin kızlar.
  • anlatmayan insan başlığına girecektim lakin henüz yoktu böyle bir şey.

çoğu zaman insanlar bir derdinizi, sorununuzu öğrenmek için sormazlar bunu. sizin kim olduğunuzu çözme adına sorulur ve cevabı beklenir. bu bir kadınlaysa iç sesi şu şekildedir; konuşuyoruz ama acaba buna değer biri mi? gördüğüm kadar değerli biri mi yoksa sadece rol mü yapıyor?
    bu bitmeyen bir süreçtir ve asıl amacı sizin değerinizin onun gözünde yüksek olup olmadığını anlama yoludur.

anlatmak; duygusal bağ oluşturmanın yollarından biridir. anlatmayan insan elbet bir gün anlatacaktır. anlattığında ise bu bir testtir, bu bir bağ oluşmasına neden olmazsa başka bir şey anlatmakla da uğraşılmaz.

benim bu deneyimleri elde etmem, derslerimi çıkarmam kim bilir bana kaç aya, yıla mal oldu. sen şimdi bunları hemen çıkarıp anlatmamı istiyorsun öyle mi? nein davud. önce bu bilgileri öğrenmek için hak etmen lazım. hayatıma girip iki ayda beni çözebileceğini düşünenler, yüzeysel bilgilerden başka bir şey elde edemezler.

şeffaf ol, düşündüğün gibi davran, just be yourself gibi kandırmacalara aldanmayın. gizem kastığınızı düşünseler de anlatmayın, bırakın insanlar keşfetsin. elbette bu kendini saklamak, başka biri gibi davranma anlamına da gelmiyor.
  • madem o anda intihar edilmiyor, yaşam boyu susmak gerek.

albert camus-defterler 1
  • yaşadığım problemleri çözüm üretemeyecek insanlara anlatmadığım doğrudur , çünkü karşımdaki insanı içinden çıkamayacak durumlara sokup onu da dert sahibi yapmak istemem . ayrıca anlatıp hiçbir zaman çözüme ulaştırılamayacak olmasına rağmen beklentiye girip kendimi de yıpratmam .

bu başlıkta anlatılmak istenen kendini anlatmak , kendinden bahsetmek ise de bu karşıdaki kişi ile alakalıdır , ne kadar verirseniz o kadar alırsınız. ben 5 birim kendimden bahsedeyim o bana 100 birim anlatsın diye beklentiye girmeye gerek yok .

velhasıl yerine göre yapılması gerekeni yapan erkektir.
hesabın var mı? giriş yap