• genellikle gece geç saatlere kadar bilgisayarın başında kalan gençlere annelerinin tehditi.fakat okurlardan bmsadin yaşadığı olay hepimize ders olmalı:
    bmsad laptop kullanmaktadır. odasına giren annesi onu bilgisayarın fişini çekmekle tehdit eder...buna kulak asmayan bmsad bilgisayarı kullanmaya devam eder. tehditin işe yaramadığını gören annesi bilgisayarın fişini çeker. fakat elektrik kaynağı olarak şehir cereyanını kullanmasına gerek olmayan laptop açık kalır ve olaylar gelişir...
  • bilgisayar neyse de o 20 li prizi olduğu gibi çekiyor.ne modem kalıyor, ne access point kalıyor, ne telsiz telefon.eve dizi izlicem heyecanıyla gelmişim.download lar durmuş.bide çıkardıktan sonra farkedip takan modeller var.eve bi geliosun herşeyin ışığı kırmızıya dönmüş.
  • cm oynanirken olmasi durumunda insani cok fazla hirpaliyan dikkatsizlik ornegi.
  • ups kullanildigi zaman annenin soka girmesinin kacinilmaz oldugu durumdur
  • bilgisayar başında sabahlayan mini minnacık evladına sinirlenen ve "yeter artık interneti kapattırayım da gör sen" diye tehdit eden annenin bir üst versiyonunun davranışıdır. zaman zaman, bilgisayarı camdan dışarı atmakla tehdit ettiği de görülebilir.
  • annemin lise yıllarında ders calısmam icin buyuk bir kararlıkla uyguladıgı yaptırım. pek sanlı karsı koyus mucadelemden sonra odamın sigortalarını indirerek bilgisayarsızlastırmasına devam etmişti.
  • daha çok yatarken yüklemelerin devam etmesi amacıyla bilgisayarı açık bıraktığınızda en geç sabah ezanında gerçekleşmesi kesin eylem.dedektör gibilerdir hiç es geçmezler.

(bkz: anneler hisseder)
  • gecenin bi yarısı "hadi yat artık.. bak kalkıyorum ayaga" tehditlerini dikkate almayan evlatların yasayabilecegi olay.
    tabi laptopınız varsa bu fis cekme ve hiddetle yere atma hadisesi anne acısından hic ise yaramıyor. nıohahahha ^^
  • geçmişte onlarca kez yaşadığım, annenin kardeş kavgasını durdurmak için bulduğu yegane yöntem. bir diyalogla da örnek verecek olursak:

*kalk yaa biraz da ben oynicamm
    -oyunum bitmedi, hem sen dün 2 dakka 10 saniye daha fazla kullanmıştın
    *hiçte bile yalancı aptal kalk diyorum sana kapatırım şimdi
    -sensin aptal gerizekalı!! kalkmıyorum! anneeeeeeee, şuna bişi söyle yaa..
    *anne benim sıram kalkmıyor, kalk diyorum sana!

anne gelir ve
    a: bıktım sizden, sürekli kavga, yettiniz artık. sizden başka böyle kavga eden var mı? herkes ne güzel anlaşıyor.
    *ama anne benim sıram.. kalk diyorum sana!!(sandalyeden indirmeye çalışır)
    -anne oyunum bitmedi yaa...
    anne çığırdan çıkmıştır ve beklenen eylem gerçekleşir fiş çekilir.
    a: hadi oynayın bakalım nasıl oynuyorsunuz.
    * ve - : ühüüü hep sen onu koru, benim sıramdı.. ühüüüüüüü.....

bu böyle gider... benzer bir olay ve kavga annenin televizyon fişi çekmesi ile son bulabilir.
  • lap top kullananlar icin (batarya takiliysa) ilk etapta cok da sorun olmayacak durum.

ama, bir level ustu için

(bkz: bilgisayar fisini saklayan anne)

benimki yapardi, ben de televizyonun fisini sokerdim onlar yokken...
hesabın var mı? giriş yap