• anneye ithafen yazılmış şarkılar, şiirler çok anlamsız gelir, insanların ebeveynlerine düşkünlüğü manasızlaşır gözünüzde hele bir de ilgisiz bir babanız varsa güven sorunları da baş gösterir. genç yaşta öldürür, destek alabilecek kimsenin olmaması insanı umutsuzluğa düşürür, anne olmaktan korkutur.
  • bireysel olarak değil de davranış açısından ise ciddi sıkıntılara sebep olan durum. bir de o anne yaklaşık 20 yıldır major depresyon ile mücadele ediyorsa tüm aileyi sarsar, doğurduğu çocukların psikolojik ve kişilik açısından gelişiminde ciddi travmalara sebebiyet verir. çocuklar, annenin gölgesinde kimliklerini bulmaya çabaladıkça aşırı tepkilerle karşılaşır. bu, derin ruhsal yaralara, psikolojik problemlere ve hatta kimlik bozukluklarına yol açar.
  • ihtimali çok düşük falan değildir.
    bir insanın çocuk doğurması, onun iyi bir insan olacağı anlamına gelmez.

benim annem melek gibi o ayrı mesele.
  • anneler gününde bana bu başlığı hatırlattığına göre benim annem gerçekten kötü bir insan. evet gerçekten de kötü bir insan. doğal olarak sevgi, şefkat, fedakarlık, destek kaynağından mahrum kalmış oluyorsun. hayata yenik başlıyorsun yani.
  • eski kız arkadaşımın annesi ve anne olan kız kardeşlerinin gerçekten kötü insan olduklarını tespit etmiştim.

hepsi bir kardeşlerinin metres olmasını yadırgamaz, biri metresin sevgilisi büyük patronun ortağının yanında işe başlar, birisi yeğeninin evliliğini bitirmeye çalışır, diğeri çocuğunun evleneceği kişiyi istemeyin aylarca ağlar (kız mükemmel bir insandır), ötekisi kardeşinin ilişkisine karışıp ayırmaya çalışır, mutlu sonun başlangıcı; metres olan tekmeyi yer sonrasında erkek kardeş gibip ablası için patrondan ev ister, patronun ortağının yanında çalışan ortanca bacı kardeşte tekmeyi yer, bugüne kadar sosyal medyada bol parayla insanları kıskandıracak hareketler yapmaya çalışan kişi ayrana muhtaç olur. bu kişide yüksek egosuyla çok kişiye zarar vermeye çalışmıştı. lan daha neler var..

jeton düştüğünde, dedim ben nereye düştüm. dışarıdan görsen hepsi o kadar normal gözüküyor ki, tanısan ilk etapta saçmalama lan dersin. ve bu saydıklarımın biri hariç hepsi anne.
  • aslında bir anne tam bir annelik yaptığında okumuş kültürlü vicdanlı ahlaklı bir anne iyi bir çocuk yetiştirir o çocuk dünyada hayırlı bir evlat olur saygılı olur faydalı olur .anne kötü ise psikopat manyak serseri fahişe katil şizofren herşey olur anne çok önemli.özellikle istismarlarda susan anneler ensest ilişkileri gizleyen annelerin allah belasını versin.ama iyi anneleri de allah uzun ömür versin

annemin öldüğünü nerde anladım
  • (bkz: toksik ebeveyn)

analaaarr, babalaaarr sizde nasıl vicdaaan vaarr.

çoluk çocuğunuza ızdırap olmayı bırakın. "nasıl olsa bana el kaldıramaz, o zaman çocuğumun ağzına niye sıçmıyorum ki, he he he bak çocuğuma ızdırap olucam o kerizde gıkını bile çıkaramayacak ha ha ha" demeyin. çocuklarınız sizin köleniz veya stres topunuz değil. canınız sıkıldıkça çoluk çocuğunuza sataşmayı bırakın. toksikliği bırakın.
  • annesi hayatta olanlar çok şanslı. benim gibi annesini kaybetmiş insanlar şu başlığa bakıp iç geçirirken, üstteki yazar gibi küstah insanlar anne beğenmiyor. dünya işte, bir garip alem...
  • her insan anne olamaz doğurur ama olamaz.yoksa sokakta terk edilen yada dövülen, işkence edilen çoçukların haberlerini duymazdık.bununla birlikte ben kendi hayatımı yaşamak istiyorum diyen annede çok bence annelik doğarken ruha üflenen bir ayrıcalık
hesabın var mı? giriş yap