aynı isimde "antidepresan (mabel matiz şarkısı)" başlığı da var
  • gülmek en iyi antidepresan
  • bir dönem benim de kullandığım ilaçlar. bir takım travmalar sonucu doktorlar yazdı.
    ilk yazıldığında iki tane yazmıştı doktor. birini sırf kilo alayım diye yazmış manyak. birden göbeğim çıktı. ayakkabılarımı giyerken zorluk çektim artı uyanmakta zorluk çektim.
    sonra doktorun çok mal olduğuna karar kıldım. başkasına gittim. o başkası başka ilaç verdi.
    sonra bi başka travma geldi. ilaçların dozu giderek arttı. doz hiç düşmedi hep arttı.
    ama bu ilaçlar hep beyanla verildi bana. belki kendi başıma çözebileceğim problemlerdi. ama direk ilaçlara yönlendirildim. ne bir tahlil ne bir test ne de başka birşey.
    şu an yine zor günler yaşıyorum ya da belki kendim büyütüyorum çözümsüz bişeyler yok.
    şimdi gitsem psikiyatra yine aynı şeyler. 3-5 sıkıntı anlatıcam üç beş demoralize halimi. sanırım yine verir bir iki ilaç. teşhis de yok.
    bilemiyorum altan. çok dertliyim mi? yoksa beynim bana oyunlar mı oynuyor? soru işaretleriii soru işaretleri :/
  • depresyon yaşayan birçok kişinin antidepresan tedavisi başarılı bir şekilde sonuçlanmaktadır. bu olumlu etkiye karşın genel popülasyonun bu tip ilaçlarla ilgili birçok endişeye ve mite sahip olduğu görülmektedir.

bilimsel çalışmalardan elde edilen sonuçlar;

antidepresanlar bağımlılık yapmazlar.antidepresanlar stimulan ya da trankilizan değildir, don`t make you highantidepresanlar antipsikotik ilaçlarla aynı değildir.antidepresanlar beyindeki nörotransmitterleri dengeleyici bir etkiye sahiptir.

antidepresanlar hemen etki göstermezler;

etkili bir ilaç alsanız bile depresif epizod bir gecede ortadan kalkmaz.antidepresanlar kullanıldıktan hemen sonra etki etmezler.antidepresanların iyileştirici etkisi 2 ile 6 hafta arasında değişebilen düzenli kullanım sonrasında görülür

antidepresan kullanımı birden bire kesilmemelidir;

iyileşme gördükten sonra bile kullanılması gerektiği söylenen süre boyunca antidepresanları kullanmak önemlidirantidepresan tedavisinin erken ve ani bir şekilde bırakılması depresyonun tekrar yaşanma riskini arttırır.depresyonun tekrarlanmasını engellemek için antidepresanların ilk depresif epizoddan itibaren 4-9 ay boyunca kullanılması gerekir.duruma bağlı olarak ilaç kullanımının 9 aydan uzun sürmesi gerekebilir.

etkileri antidepresanlardan tamamen farklılaşan ilaç grupları vardır;

antipsikotikler ve nöroleptikler psikoz ve şizofreninin tedavisinde kullanılmaktadır.benzodiyazepinler gibi anksiyolitik ve hipnotikler (sakinleştirici/uyku tetikleyici ilaçlar) anksiyete ve insomnia semptomları için kullanmaktadır.benzodiyazepinlerin 6 haftadan uzun süren kullanımı bağımlılığa neden olabilmaktedir.benzodiyazepinler yaşça büyük kişilerde toksik etkiye sahip olabilir ve depresif semptomlara ve bilişsel bozukluklara neden olabilmektedir

[https://ifightdepression.com/…about-antidepressants https://ifightdepression.com/…about-antidepressants]
  • doğru ilaç doğru şekilde kullanılmışsa süper bir şeydir. hayatımın belirli dönemlerinde kullandığım beni yaşamla barıştıran güzel buluş. tabi doktorun biri yanlış ilaç vermişti ama ben bu konulara ilgili olduğum için başka bir doktora gittim ve doğru ilaçla bilişsel terapi alarak hayatla birçok anlamda barıştım. tabi siz çabalamadan doktor mucize yaratmıyor :)

olay hormon dengesinin düzelmesiyle ilgili o kadar da büyütmemeli.
    kişinin sorunu genetiksel bir durumsa antidepresan olmadan ilerleme asla olmaz diye biliyorum.
  • düşük morali yükselten ilaç kimisi ereksiyonu uzatmak için de kullanıyor...
  • benim icin sekstir.
  • şizofreni ve ağır depresyon dışında kullanılması çok gerekli değildir kullanmayın
  • şahsımda hiçbir etki yapmamıştır; sırasıyla efexor xr 37,5 - 75 - 150mg kullandım bir etkisini görmedim sonrasında golden shot dedim 150x2 den 300mg almaya başladım yine fayda etmedi. antidepresanın bir yan etkisi olan iktidarsızlık dahi yapmamıştır. bunun yanı sıra hiçbir yan etki göstermemiştir. en sonunda baktım ki bu iş şeker yutmaya döndü kestim attım. yoksunluk dahi hissetmedim kendi kafamda çözdüm.
  • antidepresanın içerdiği serotonin geri alım inhibitörlerinden ziyade size yegane etkili olacak etken madde vücudunuza kimyasal dengesini kompanze etmek için imkan tanımanızdır.

hayatınızda yapacağınız olumlu değişiklikler antidepresan etkisi yapacak, kullanıyorsanız etkisini iki katına çıkaracaktır. yaptığınız efor gerektirecek basit bir aktivitenin bile sizin için bir antidepresan olduğu gerçeğini unutmayınız.
hesabın var mı? giriş yap