• 11 haziran 2002 kamerun almanya macinda 16 sari 2 kirmizi kart cikartarak dunya kupalarinda kart cikartma rekorunu kirmaya azmetmi$ ispanyol hakem.
  • uefanın ispanyol kökenli hakemi. bu adamla ilgili hatirladigim en bariz olay bir keresinde trabzonspor-lazio macinda cok tarafli bi yonetim gostermisti (o zmanlar trabzonspor kalesinde victor vardi) ertesi gun fotomacta "yaktin bizi nieto" diye baslik atmislardi. olay adamiydi o gunlerin
  • severim ben cok kotu diildir sanki
  • tam olarak adı antonio jesus lopez nieto'dur. iyi bir hakemdir ancak lopez niyeti bozarsa kötü.
  • 3 uefa kupasi yoneterek rekoru kiran arkada$ bu olsa gerek. zira bir kupa finalini bu kadar fazla yoneten bir hakem kayitlarda yok. 95'te moskova'daki parma-juve; 98'de paris'te lazio-inter; 2000'de kopenhag'da galatasaray-arsenal uefa finallerini yonetmi$tir.
  • unutulmaz hakem. kendimi bildim bileli uefa finallerinin mütemmim cüzüydü kendisi. gerek kartsever ruh hâliyle, gerekse de unutulmaz bir parken stadı randevusunda rol almasıyla akıllardan asla çıkmayacak gibi...
  • trabzonspor - lazio maçından sonra mehmet ali yılmaz 90 dakika kamil sönmez fıkrası anlatmışcasına kıpkırmızı bir biçimde televizyon ekranlarının karşısına çıkmış ve nieto'nun hakemlik kariyerinin artık bittiğinden bahsetmişti.

nieto'nun yükselişi ise bu açıklama ile başlamıştı. euro 96 ya gitti, uefa finali yönetti, dünya kupasında sahne aldı. demek es kaza herif lazio'ya bir de penaltı çalsa isviçre'de fifa binasının önüne heykelini dikeceklerdi. ucuz sıyırdı mehmet ali başkan.
  • az önce 17 mayıs 2000 galatasaray arsenal maçını izlerken farkettim de bu adamın adını ben unutmamışım o milan maçında verdiği penaltıdan beri.
  • pierluigi collina ile birlikte adını unutamayacağım efsane hakem.

3 kasım 1999 galatasaray milan maçının son dakikalarında ceza sahası içinde hakan şükür'ün çekilmesine tereddütsüz penaltı kararı vermişti. ayrıca arsenal ile oynanan final maçını da yönetmişti.
  • galatasaray'ın kazandığı uefa kupası final maçında hagi'yi atarken ilgili pozisyonda en az hagi kadar hatalı ve kötü niyetli olan adams'ı atamamış, deyim yerindeyse galatasaray'ı neredeyse kupadan edecek olan hakem.

yıllar sonra pozisyonun tekrarını izlediğimde yine ilk dirseği atanın adams olduğunu görüp sinirlendim.
hesabın var mı? giriş yap