şükela:  tümü | bugün
  • kursun ilk kuruna "basit selamlaşma kelimeleri kullanarak yüzeysel iletişim kurabilme teknikleri" semineri de eklenmeli.
  • apartmana ait otoparka, 3 arabanın dikey olarak sığabileceği alana "aman millet çıkarken benimkini çizmesin" zihniyetiyle yatay olarak tek araç parkedenlerin muhakkakiyetle katılması gereken kurstur.
  • özellikle en üst katta oturanların çocukları için, "merdivenlerden çığlık atmadan, tepinmeden inebilme dersi" de kursa dahil edilmelidir.
  • alt ve üst komşularımı yazdırmak istediğim kurs..
    ama bu kursun yeterli geleceğini sanmıyorum. keza bir keresinde burada dağ kanunları geçerli gibi bir abuklamaya imza atmışlardı.
    zihniyet bu yani..
  • üst kattaki "genç" komşumuzun acilen gitmesi gerekendir. gece 3-4 gibi bağıra çağıra apartmana girilmemesi gerektiğini öğrenerek başlarsa hepimiz huzura kavuşacağız.
  • sabahın köründe, kendi odamda uyuyor olmama rağmen üst katımızdaki oturma odası hizasından gelen, televizyon sesine uyandım. sesini o kadar çok açmış ki adamlar, küfür etmemek elde değil, tamamen refleksif bir tepki.
    bu hayatta en nefret ettiğim durumlardan biridir herhangi bir gürültü nedeniyle uyanmak. kim bundan hoşlanır ki ?

tanım: televizyonun sesini bütün apartmanın duyacağı şekilde açmayınız.
  • üçüncü katın pencerelerini, tuvaletten çektiği hortumla şorul şorul yıkayan komşumuzu kaydettirip tüm masraflarını karşılamak istediğim kurstur.
  • pencereden aşağı boş bulaşık deterjanı kutusu fırlatmama, başlığı da bu kursun içinde mutlak suretle yer almalıdır.
    bu akşam yan apartmandan kimbilir kim tarafından karşı bahçeye doğru atılırken park halindeki arabadan sekip ayaklarımın önüne düşen kutunun bana düşündürttüğüdür.
  • "zemin katta oturanlar için asansör bakım masraflarının paylaşılması konusunda arıza çıkarmamak",
    "genel bakım-onarım işleri için toplanacak üç kuruş için huzursuzluk yaratmamak" gibi konular da işlenmeli. bunlar da çok mühim.