• samsung, huawei, xiaomi vb bilumum şirketin tasarımını taklit edeceği, özelliklerini araklayacağı telefonları bugün tanıtacak olan şirket.

(bkz: 10 eylül 2019 apple etkinliği)
  • an itibari ile apple event başlamış durumda. ben 2019'un ayfonunu geçip, 2020'deki yenileneceği söylenen ve 5g destekli olacağı da söylenen yeni ayfönü bekleyeceğim*

iyi izlemeler dilerim herkese.
  • nokia neden battı diye sorması gerekiyor.
    nokia 1 mp kamera koyup sonra 1.3 mp kamera koyup sonra 1.6 vs vs diye diye sadece telefon model ismi değiştirdiği için bitti.
    hiçbir teknolojiye yönelmeyip gelip gidip kameraya yüklenirsen sonun bu olur.
    insanlar salak değil kardeşim.
  • fakir ipad'i 10.2 inç ile yenilenmiş ama yine a10 fusion var.
  • evet, ürünleri pahalıdır ancak apple ekosistemini kurunca vazgeçilemez bir hal alıyor. iphone, ipad ve airpods inanılmaz uyumlu çalışıyor. karşılaştığım yorumlara göre bu ekosisteme bir de (bkz: apple watch) eklenince insanların çok memnun olduğunu gördüm.
  • yeni çıkardığı telefonu beğenmedikleri için ekşi sözlük yazarları tarafından battığı ilan edilen dünyanın en büyük teknoloji şirketi.

tüm dünya ayağını denk alsın bundan sonra. işte böyle, ekşi sözlük yazarları 200 milyar dolar likit varlığı bulunan* bir şirketi anında tepeden aşağı indirip batırır.

sıra hava limanımızı kıskanan avrupanın en büyük ekonomisi almanyada.
  • geçen sene 26.9 milyon adet iphone xr satarak dünyada en yüksek adetli telefon satış rakamını elde etmiş marka. rakipleri üç kuruş kâr marjıyla sürünedursun, aynı anda hem en yüksek adette satışı hem de en yüksek kâr marjını elde ederek şov yapan firmadır.

kaynak
  • gündemi ekşi sözlükten takip ettiğim için bu yılki lansmandan sonra şirketin battığını zannediyordum.

meğer bugün hisseleri %3,18 yükselişle 224$’a dayanmış. tık
  • battı batacak denen şirketin hisseleri:

https://eksiup.com/p/v6107611v3bp
  • zamanında samsung kocaman telefonlar yaparken apple ufak telefonlar çıkarıyordu ve o niyetle devam ediyordu. şimdi apple telefonları da samsung'la yarışıyor hatta çoğu sürümünden büyük telefonlar çıkarıyor.

şahsi fikrim boş.
hesabın var mı? giriş yap