• maliyeti 0,249 dolar olan ancak fiyatı 249 dolar olan kulağa yaslama aracı. ha ülkemizde üzerine bir de 500 lira ekstra para koyuyorlar. vergiden olmadığını düşünüyorum. nasıl olsa bunlar anlamıyor diye türkiye’deki satış temsilcileri işi çözüp onlar da ayrı yaslıyor. 2000 olmayıp 1900 lira olması ile ayrı gönül kazanmışlar.
  • kanal ici kulakligi hic sevmedim , su anki airpodsdan cok memnunum. applei alirken , kulaklik da onemliydi benim icin . biraz da o yuzden aliyordum , umarim , kanal ici kulakligi, standart yapmazlar ileride.

2019 yilinda, hala abuk subuk , "agbi o paralar verilirmi" , "apple yine kerizleri buldu silkeliyor" gibi muhabbetler var, inanilmaz gercekten. laf yetistirmeyin. he diyip gecin.
  • active noise cancellation özelliğiyle kalbimi fethetmiştir. müzikle daha iyi odaklanabilen insanların işine çok yarayacaktır. sanırım alacağım.

yorumları okudukça da türkiye’den gitmekle doğru bir karar verdiğini anlıyor insan.

california spor
  • (#97131336)

arkadaş eleştirin, tipini gömün, sennheiser’in sesi daha kaliteli diyin, pahalı diyin de göz göre göre yalan söylemeyin.

birincisi; hangi tam kablosuz beats kulaklık 100 dolar?

ikincisi; neden fiyatı 250 dolar olan şeyi eleştirmek için 300 dolar yazıyorsun?

üçüncüsü; ne olursa olsun airpods’un gerçek bir rakibi yok piyasada. sesi daha kaliteli olanı vardır. pili daha uzun süre gideni vardır. sesi daha iyi keseni vardır ama toplamda asla rakibi olabilecek bir kulaklık yok.

bana gelince. airpods 2 çıktığından beri bunu bekliyordum ve testlerden olumlu sonuçlar alırsa almayı düşünüyorum. para vereceğim için aklımı sikmeye kalkacaklara da bu paraları rahatça harcayabileceğim kadar kazanacak bir aklım olduğunu hatırlatır saygılarımı sunarım.
  • amaç dış sesi tamamen kesip sizi net görüşme ya da müzikle bütünleştirmekse dış ortam seslerini nasıl duyacaksınız? düşünsenize, yolda giderken, kulaklıklar kulağınızdayken bir anlık dalgınlıkla telefonu cebinizden çıkarıp gelen mesaja cevap veriyorsunuz. o sırada üzerinize gelen arabayı görmez ve duymazsanız kaza sebebi olursunuz. olmaz demeyin, bir anlık dalgınlıkta herşey mümkün... airpods’un en sevdiğim özelliği, kulakları gevşek bırakmasına rağmen düşmemesiydi. bu model çok farklı bir sınıfa (kulak içi) girmiş. ben beğenmedim.

tanım: apple’nin çıkardığı yeni kablosuz kulaklık modeli...

edit: sanırım bazı arkadaşlar anlatmak istediğimi tam anlamamışlar. özelliklerinin arasında dış ortam sesini veren şeffaf modunu ben de biliyorum fakat noise cancelling’i ne zaman açarsınız? fazla gürültülü ortamda... zaten bu yazdığım olay dışarda gürültülü ortamda başınıza gelirse diyeydi. yoksa ben de biliyorum evde, ofiste şeffaf modu açmayı... sessiz ve kuytu alanlar dışında metropol şehirlerde yürürken görüşme anında şeffaf modu açamazsınız. aynı şey, araba, uçak, tren, gemi vs... gibi taşıma araçlarında görüşme yaparken de geçerli... ayrıca kulak içi kulaklıkları oldum olası sevmedim. kulağı bir süre sonra rahatsız ediyor ve sağırlaştırıyor.
  • "acayip mühendislik yapmışlar ağğğbiii!!!" şeklindeki yorumların sahiplerine: "peki mühendislik nedir?" diye sorsan cevap veremezler... yine bu mühendislikle ilgili ahkam kesenlere mesleklerini sorsan: "cihangir'de koltuk döşeme işinde çalışıyorum" derler... bak eminim yani...

bir de: "active noise cancelling gelmiş! ulan apple yine yapmışsın valla!"cılar var... bunlara da "bose" desen, "hugo boss mu abi?" diye sorarlar. adamın küçük dünyasında bugüne kadar öyle bir teknoloji ve öyle bir marka yoktu çünkü...

yani, teknoloji ile arası e-mail atmaktan ibaret olan az gelişmiş insanlar için güzel bir kulaklık olmuş... apple'ı tebrik ederim, cahil takımını güncel teknolojiyle buluşturmaya devam ediyorlar. apple da olmasa bu mağara adamları bugün hala çevirmeli telefon kullanıyor olurlardı.

r.i.p. steve jobs :(((
  • fırsat eşitsizliği, gelir dağılımı adaletsizliği gibi kavramları bir düşünün. bazı insanlar sizden çok daha fazla para kazanıyorlar, bazı insanlar asgari ücret dediğiniz 2.000 lirayı alelade bir akşam yemeğinde harcıyor. bazı insanlar bir arabaya 1.000.000 lira verebiliyor ve bu bazı insanlar hiç de az sayıda değiller. paranız olmayabilir, bu ayıp da değil, kimse sizi bu yüzden yargılamıyor. ancak tutup her yere o paraya şu, bu paraya bu yazmanın mantığı nedir? alamıyorsan alma, pahalıysa alma. yorumların yarısı fiyat üzerine. piyasanın en pahalı ürünlerini üreten bir teknoloji markasının ürünlerine sürekli pahalı pahalı yazmak nasıl bir mantığın ürünüdür?
  • ses kalitesinin eski nesillerden daha iyi olacağı 10 yıllık tasarımından vazgeçmiş oluşundan bile anlaşılıyor ama pro ismini alışıyla büyük bir sorunu getireceği belli; fiyat
  • eskiden apple, pro ekini, o urunun profesyonellere hitap ettigi belirtmek icin kullanirdi. mac pro mesela, imac pro , macbook pro, ipad pro gibi.
    simdi pro eki sadece, milletin cebinden daha fazla nasil para alabilirime donusmus vaziyette. iphone pro, airpods pro gibi. yanlis anlasilmasin urunu kotulemiyorum.....demekki apple watch pro, beats pro da yolda

bu tim cook cok ibne ya
  • 1900 nedir lan manyak mısınız böyle saçma sapan tasarıma sahip 4 saat dinlenen kulaklığa 2 bin mi verilir
hesabın var mı? giriş yap