• benim bildiğim türkiye ye gelmez. gelirsede teknosadan farkı kalmaz. nokia şarjı sorarlar lan
    tezgahtaki elemanı döver genius barda kızları keser rakı varmı diye sorarlar. cihazları cukka
    eden elemanları saymıyorum daha. ha gelse tıkır tıkır çalışsa negzel olur teknosası satürn ü
    vatan ı feyz alsa ama bunlar zor ihtimaller.

(bkz: ebizcuss)
  • bikom'un köküne kibrit suyu olması açısından bi an önce türkiye'ye gelmesi gereken store. gerçi store olarak gelip gelmemesi mesele değil de, önemli olan apple'ın resmi olarak gelmesi, bilkom vergisinin tedavülden kalkması.
  • apple ürünü satın almak zahmetli bir iş, nitekim bu cihazlar pahalı. ipod da muadillerine göre pahalı bir ürün, ipad de, macbook da, iphone da... buraya kadar doğru... peki bu ürünlere verilen destek bu fiyatları net şekilde karşılıyor mu? işte sormanız gereken ve apple store'un varlığını sorgulamanız gereken nokta bu... nitekim ürün satın almak sadece ürünü dükkandan alıp eve getirmekle biten bir süreç değil... hele ki bu kadar parayı kürekle döktüğünüz yerlerde. işte o yüzden apple store. genius bar'a gidip, arızalanan ürünü gösterir göstermez depoya gidip, ürünün yenisini getirip önünüze koydukları için apple store... bilkom gibi, teknosa gibi, gibi gibi gibi distribütör mantığıyla çalışan daha fazla daha fazla kar odaklı firmalar yerine, kendi markasını satan, kendi markasının değerini korudukça karlılığını artıracağını bilen markasının değerini bu yolla en tepelere yazan apple'ı ve paramızın karşılığında hak ettiğimiz hizmeti getirmesi için apple store...
  • hayatı boyunca cebinde bir kerede 150tl'den fazla para bulunmamış insanların "o kadar paran varsa zaten yurt dışından getirtirsin" diyerek potansiyel müşteriler üzerinden dolai-lama eleştiriler savurduğu tükkan.

mevzuyu uzatmayacağım ama; cebinde paran olunca ve o para istediğin şeyi istediğin zaman yapma gücü sağladığında "ne uğraşacam lan kargoya, siparişle. parası neyse verip alayım _hemen şimdi_" şeklinde bir bilinç de beraberinde gelişiyor. öyle işte. yarın öbür gün iddaa filan tutturunca aklınızda olsun bunlar. leşo gittigidiyor.com'da 2. el ayfon peşinde koşmayın. gidin, apple store'dan parası neyse verin, alın.
  • san francisco'daki şubesinin çok güzel fotoğraflarla desteklenmiş bir inceleme yazısını sihirli elma sitesinde bulabilirsiniz.
  • en güzeli amasya'daki store. çok güzel fotoğraflar var. buyrun
  • new york'daki malum mağaza dıştan çok ferah, içten ise çok sıkış tıkıştır. bu sıkışıklığın bir nedeni de turist destinasyonu olması. içerideki manzara, yaşlıların anlattığı "yavrum ikinci dünya savaşı çıktığında ekmek karneye bağlanmıştı, kuyruğa girip ekmek alırdık, çayı pekmezle içerdik" söylemlerini hatırlatır, ancak mağazada ekmek satılmamaktadır.

başka bir apple store'da* ise iphone/ipod aksesuarı pos cihazlarıyla hemen ayak üstü -ve şık bulduğum bir şekilde- hallediyorlardı satış işini, insanları kuyruk etmeden, alış işini büyütüp kişiye çok para harcadığını hissettirmeden.

ama en nihayetinde her iki mağazada da -amerigada chip teknolojisi olmaması nedeniyle- kredi kartı slipine imzayı basmak gerekiyor. "ya maalesef bizde böyle ama yurt dışında böyle değilmiş." gibi bir söylem yapıyor bu sırada tezgahtar.
  • maalesef türkiye'de apple store olmamasının yurt dışında yaşayanlar için de sorun yarattığını ekleyelim. örneğin isvec'te macbook pro alıp, klavyeyi türkçe olarak değiştirmelerini isterseniz, sorumlu kişiler türkiyedeki apple store'dan türkçe klavye siparişi yapıyorlar ve yeni klavyeyi monte ettikten sonra ürünü size 2 hafta içinde teslim ediyorlar. ancak türkiyede apple store olmadığından dolayı şu an itibariyle bu işlemi gerçekleştiremiyorlar ve bilkom gibi distribütörlerle de iletişime geçmiyorlar. konunun belki biraz dışında olacak ama en son stockholm apple store'dan böyle bir istekte bulunduğumda, apple store'un türkiye'de 3 hafta içinde açılacağını söylediler. ayrıca internette verilen son haberlere göre de apple store'un 12 eylül'de açılması bekleniyormuş. şimdiden gözümüz aydın efendim, böylece bende nur topu gibi macbook proma kavuşmuş olacağım.
  • avrupadaki orneklerinin hic birinde neredeyse hic iphone 5 bulunamayandir.
  • ipod touch'ınız için de uygulama indirebileceğiniz apple platformu. ipod deyip geçmeyin, şu an apple store'da yer alan uygulamaların büyük bir kısmını güncellemelerle olsun format çevirmelerle olsun bir şekilde çalıştırıyor. apple store'dan satın aldığım uygulamaların bazılarını ise cihazıma aktramama problemi yaşıyordum kısa süre öncesine kadar. neyse ki o problemi de hallettim ve şu an iphone sahiplerini kıskandıracak derecede rahat şekilde apple store uygulamalarına erişebiliyorum.*
hesabın var mı? giriş yap