şükela:  tümü | bugün soru sor
  • apple'ın hisse değeri dün gece itibariyle türkiye'yi geçti. eğer apple bir ülke olsaydı dünyanın en zengin 16. ülkesi olacaktı. lütfen sağa sola bağırırken göz önünde bulunduralım.

almanca link: https://www.teleboerse.de/…kei-article20222175.html
  • yanlış olmasın apple’ın toplam ekonomik değeri türkiye’nin yıllık ekonomik değerini geçmiştir. yine de apple’ın çok değerli olduğu ve bizim değerimizin az olduğu gerçeğini değiştirmiyor.
  • bu durum uzun zamandır böyle zaten. o nedenle "ameriganin oyunu" ve "türkiye'den gorkuyorlar" eblekliğine gülüp geçiyoruz. size nal gibi buz gibi bir gerçek.

80 milyon kişi bir apple etmiyor. ne kadar aciz ve geri kalmış olduğunuzu fark edersiniz umuyoruz fakat ancak umuyoruz.
  • eyy elma sen kimsin ya pazarda kilon iki lira ikiii!

apple'ın hisse değerinin türkiye gsyih'ı geçmesi durumu. apple, 2015 verilerine göre 162 ülkeyi geride bırakıyordu.

fakat isviçre ve belçika gibi ülkeleri de geride bırakmıştır.
  • "bu bilişime fazla kafa yorarsan sıyırırsın, çok fazla hikmetine şey yapmamak lazım."

türkiye cumhuriyeti başbakanı

binali yıldırım.
  • 4 yıldır bu marka cihaz kullanıcısıydım ve geçenlerde yaptıkları olayı farkettikten sonra (daha doğrusu cihazımın bozulmaya başladığını düşünerek) android işletim sistemi kullanan bi cihaz satın aldım. ve bunların yaptığı cihazların hepsinden çok daha hızlı çok daha kararlı çalışıyor.
    aynı zamanda 3 te biri fiyatına. şimdi arkadaşlar 250-300$ maliyeti olan bi cihaza 1000-1500 isteyen bi firmadan mı alırsınız yoksa 350 isteyenden mi alırsınız? elin elmasını haketmediği halde %70 karla sattığı cihazları alarak bizler zengin ediyoruz. 2. el ve yarı fiyatına aldığım iphoneumu çok severek kullanıyordum, yukarıdakiler bu son yaptıkları yüzünden hissettiklerim.