• yine de bir kazaya kurban gidebilir.
    araçlara yeşil ışık yanıyor diye kaldırımda beklerken, kaldırımdan giden bir motosiklet ayağımın üstümden geçti. sonra da bana kızdı, yol boşmuş, ne bekliyormuşum orda. bir de önünü tıkamışım* utanmadan.
    haklı.
  • abimin anlattigi asagidaki olaydan sonra "bundan sonra beklemeyen top olsun" dedigim hareket.

abim ve uc bes arkadasi kadikoyde isiklarda beklemekte, arkadaslarindan birinin egitimli kopegi de eslik etmektedir kendilerine. yesil yanmamistir ama arabalar bittigi icin bizimkiler karsiya segirtmislerdir bile. karsiya gectiklerinde saga sola donup kopegi goremezler. o karsida oturmus isiga bakmaktadir. bizimkiler "huop, olm gel, hadi olum" nidalari atarken isik yanar, eleman sakin sakin gecer karsiya. (bkz: pes) (bkz: insanligimdan utandim)

edit: "araba gecmemesine ragmen yesili bekleyen yaya"ya "... dedigim hareket" diye bir tanimlama yapip, bir de bu en begenilen entry'lerimden biri olunca "tanim yapmayi bilmemesine ragmen entry'si sukela alan yazar" diye baslik acmak istedigim $ey...
  • kazanacağı 10 hadi en fazla 40 saniyenin, kendi veya başkalarının hayatından değerli olmadığını bilen yayadır. hele "bir anlık dikkatsizlik" çok favori bir bahaneyken.
  • annem, yayaya yeşil ışık yanarken ankara çamlıca, eski hürriyet gazetesinin tam karşındaki yoldan karşıdan karşıya geçerken son sürat gelen aracın çarpması sonucu 10 gün komada kaldı. 7 yaşındaydım. komadan çıktı ama asla arabanın çarptığı sol tarafını tam olarak kullanamadı, psikolojisi alt üst oldu, hayatının sonuna kadar tek başına evden çıkamadı. böyle şartlarda yeşilde geçerken bile tedirgin olurken yeşil ışığı beklemeyelim de ne yapalım.
  • istanbul'da çoğu zaman enayi olarak görülen kişilerdir. ne yazık ki yapacak acele ve önemli işleri varmış gibi paldır küldür karşıya geçme hevesi içinde olan insanlar ezici çoğunlukta. toplum içinde yaşayıp basit bir kurala bile saygı göstermeyip 20 saniye beklememek için yola atlıyor insanlar; ne için? otobüs durağında 20 saniye daha fazla beklemek için. ya da bir sonraki kaldırımda tekrar beklemek için. ya da evde mal mal oturmak için. ya da iş yerine 20 saniye erken gitmek için.

sanki dünyayı kurtaracaklar mınakoyim.
  • (bkz: medeniyet)
    (bkz: medeni olmak)
  • benim lan o, kurallar konusunda alamanyada aldığım eğitim neticesinde böyle oldum. memleketin kısa hikayesidir trafik ışıkları, her boku süper bilen insanımız yalnızca kendini düşünen bir ırk olduğu için arabasıyla yaya yokken kırmızı da geçer, yayayken ufukta araba yok nasılsa diye geçer, onun için fark etmez, yalnızca kendisi vardır dünyada.kural ,saygı gereksiz şeyler bunlar. siz memlekette neden demokrasi yok diye düşünüyorsanız, araba geçmemesine rağmen yeşili bekleyen yayaya sorun anlatsın ahvali size.
  • araba gecmiyo diye yola atlarsa arkasindan gelen ki$ilerin de i$iga bakmadan "a önümdeki gecti demek ki ye$il yaniyo" diye davranarak ileriden gelen ta$itlarin altinda kalacagini bildigi icin ye$il i$igin yanmasini bekleyen; hatta bu $ekilde hayat kurtaran yaya*
  • benim bu. fakat, ışığı beklemeyip geçen yayaların "ulan ne mal adamlar var ya" dediğini duyar gibi oluyorum hep.
  • gözlerinin önünde bir yayanın beyninin dağıldığını gördükten sonra(yayanın hatasıydı),"ölüm bu kadar kolay olmamalı" deyip,"ne olur ne olmaz,gideceğim yere 5 dk geç gideyim"şeklinde düşünen insanlardır.ayrıca geçen gün beşiktaşta araba geçmiyo diye kırmızı ışıkta geçen 5-6 yaya 13.600.000 lira ödemişlerdir.
hesabın var mı? giriş yap