• kadın olsaydım, soğan ekmek yer araba alırdım.

arabası olduğu için kendisine vermeniz gerektiğini sanan adamlarla, erken saatte biten toplu ulaşımla, apaçi taksi şoförleriyle uğraşmayıp, istediğim saatte eve dönebilme özgürlüğü için.
  • yakıt göstergesine bakınca geçmektedir.
  • hareket halindeyken sizi en özgür hissettirebilecek ulaşım aracı bisiklettir.
  • ehliyete yazılmaktan her ne kadar korkuyor olsam da şu hissi tadabilmek için ilk adımı attım. bu entryi editlediğim günleri görmek dileğiyle.
  • boş bir yolda dört teker üstünde ve hakimiyeti tamamen ellerimde olan bir aracı kullanarak arka planda (bkz: blaze of glory) ile beraber camlar açık, rüzgar suratıma tatlı tatlı çarpıyor. böyle bir senaryo içinde araba kullanmak o kadar hoşuma gidiyor ki. o süre zarfında kendimi özgür hissediyorum. içimi bir huzur kaplıyor düşüncelerim berraklaşıyor en sevdiğim aktivitelerden birisidir sayın suserlar.

edit: arkadaşlar okuma yazmanız mı yok? yahu diyorum ki “boş yol” yani fazla sayıda aracın olmadığı, magandaların olmadığı veya saçma sapan şeridinde gidemeyen insaların olmadığı yol. dip gaz gitmekle alakalı herhangi bir şey demedim? sakin sakin boş yolda gitmeyi seviyorum arkadaşım…

edit2: gerçekten üzücü… ulen şu entry'de kız düşürmek için hangi parametreyi kullanmış olabilirim? sen git motorunda özgür ol kardeşim ben dört teker seviyorum.
  • hele hele otobüste sıkış tepiş yolculuk etmeye çalışan insanları görünce, iyice bastıran histir. ayrıca kolu camdan atıp, en sağ şeritten tin tin gitmek ve bu esnada hoş bir şarkı dinliyor olmak... gerçekten terapi gibi terapi.
  • boş yolda iş güç yokken gelen his. trafiğin ortasında işe gidip gelirken kölelik hissine dönüşüyor.
  • içine girdiğin küçük kaygan viyadüğü
    yeni ve büyük bir dünya mı sandın
    istersen bir kornayla yardım edeyim
    ama umursamazsın…
  • hiç motosiklet kullanmamış, bisiklet kullanmamış, belki de daha yeni bir arabaya sahip olmuş insan tatmini. özgürlük öyle bir his değil. senelerdir araba, motosiklet ve bisiklet sürerim. bisikletin verdiği özgürlüğü motosiklet, motosikletin verdiği özgürlüğü bir araba asla veremez. kız düşürmek için saçma sapan entry'ler girmeyi, ortamlarda bunları satmaya çalışmayı bırakın.
  • gençlerde,
    yeni sürücü olup yeni yeni araba kullanmayı öğrenenlerde,
    ya da arabası olmadığı için babasının, arkadaşının arabasını ödünç alan insanlarda olan ezik bir his bu.

yoksa senelerdir araba kullanan ve arabası olan insanlarda böyle bir duygu yok, olamaz.
hesabın var mı? giriş yap