• hiç kolay değil. bunu bir de otomatik vitesli araba kullanan birisi olarak söylüyorum.
    şu günlerde yavaş yavaş araba kullanmaya alışıyorum, ve gerçekten anlamıyorum abi nasıl kullaniyonuz böyle stressiz, sakin sakin.
    radyoyu bırak arabada biri konuştuğunda bile heyecanlanıyorum.

otoban'a çıkmak tam bir işkence yok hızlanıcan tam boş yerde sola geçicen filan. otoban'a çıkmak bir, yolu ortalamak yoldan çıkmamak iki bunlar sanki hiç öğrenip rahat rahat araba sürmeyecekmişim gibi geliyor bana.
  • solaklar için ilk başta zordur. sol ayağınız sürekli frene gitmek ister dikkatli olunup sol ayağın sadece debriyajda kullanılması gerekir.
  • öğrenemediğim için zevksiz görülen eylemdir
  • ben çok severim. yağmurda usul usul yavaşça giderken şarkıya kulak vermek muazzam duygu olduğunun kanaatindeyim.
  • hoşgörülü olmaktır, bugün sinyal yakıyorum beni görüyor aynadan gördüğünü de görüyorum neyse trafikte çok yavaş akıyor adım adım, onun şeridine geçtim dıttt korna ... yani normal şartlarda inip tokatlamak lazım ama trafik hoşgörülü olmayı gerektirir misal biri sinyal yaktığında direk yavaşlıyorum kimseyi zor duruma düşürmeye hakkınız yok. yurt dışında da araç sürdüm sinyal verdiğinizde karşı taraf müsaitse yol veriri bizde inadına sıkıştırıyorlar.
  • 2014 yılında ehliyeti teori ve direksiyonu geçmiştim. arkadaşın arabasıylayaklaşık 2 ay her gün 1'er saat deneme yapmıştım. sürmek gerçekten eğlenceli ama bir o kadarda heyecanlıydı ilk başlarda. bu her yeni öğrendiğin şey için tabiki böyledir sonradan gideceğini düşünüyorum ama o sonrası bende gelmedi işte yaz tatili bitti üni'ye geri döndük, işe başladık derken arabada yok haliyle ehliyeti çıkarmayı unutmuşuz. 2017'de askere teslim olmadan hadi çıkarayım artık dedim ne olur ne olmaz ama olmuş işte ehliyet dosyası yanmış amk. askerden gelir tekrar başvururum dedim 2017 içinde askerden geldim tekrar kendimi toparlayıp başvuramadım tabi bu sürede tekrar iş ve evlilik oldu derken zaman geldi geçti bu ay içerisinde tekrar ehliyet için yazılacağım inşallah. araba kullanmayı biliyorum zaten ama pratik konusunda problem var. arabayıda ehliyeti çıkardıktan sonra ki günlerde düzgün istediğim bir araç geldiği an alacağım allah'ın izniyle parası hazır sonunda. başarılar dileyin..

asıl yazmak istediğim şeyi unutmuşum..
    bu yaşıma kadar ve bu yaşımdan sonra bu araba ve kullanmak bana nasip olmayacak diye çok korktum ama olacak sonunda galiba.
  • şu hayatta araba sürmekte olduğun için kendini mutlu hissedeceksin deseler hayatta inanmazdım. insan aylardır yapmadığı bir şeyi tekrar yapınca ne onun ne büyük bir değer olduğunu fark ediyor.

neyse ki artık yollar benim*
  • trafiksiz yollarda aşırı keyifli, trafik olan yollarda ise işkence haline dönüşen eylem.
  • terapi seansı gibidir bazen, kafanı boşaltır. seni gerçek dünyanın stresinden sorunlarından uzaklaştırır. canın sıkılır mesela ya da bir şeye çok üzülürsün, atlarsın arabaya hafif trafikte orta hızda yol alırken, yavaş yavaş seni üzen onca şeyin aslında o kadar da kötü olmadığı hissi kaplar içini. etrafında hareket eden nesnelerle beraber sen de unutursun sorunlarını.

eğlencelidir bazen, tatlı tatlı hız yaparsın. gaz pedalını biraz ittirince ibrenin hızla çok yüksek değerlere çıkması seni hem korkutur hem de vücudunun salgıladığı adrenalinden tarif edilemez bir zevk alırsın. virajdan tam çıkmadan, döneceğini anladığın anda gaza bastığında gelen formula pilotu olduğun hissi yüzünde aptal bir gülümseme bırakır.

özgürlüktür bazen, istediğin zaman yavaş istediğin zaman hızlı gidersin. istediğin yere istediğin zaman istediğin yoldan, sen nasıl istersen öyle.

işkencedir bazen, her sabah kalkıp şehrin taa en uzak ucuna gitmen gerektiğinde zor gelir onca yolu sabahın köründe gitmek.

bazen radyoda sevdiğin bir müziğin bitmesini beklemektir arabadan inmek için.

kısacası araba kullanmak basit bir fiilden fazlasıdır, içerisinde tarif edilen edilemeyen onlarca duyguyu barındırır...
  • çok istediğim şeydir sözlük..
hesabın var mı? giriş yap