• arabayı satarken arabanın iyi düzeyde olduğunu kanıtlamak için söylenen yalanlardır
  • (92 model şahin için)
    bu araba erzurumda kullanılmış, orada nem olmadığı için araba hiç çürümemiş tertemiz kalmış.

(bkz: yok artık)
  • ya sen kilometreye bakma taş gibi arabadır daha bir kere bile yolda bırakmadı beni.
  • satmak amaciyla aliciyi kandirmak uzere soylenen ya da ima edilen her turlu davrani$. ornegin aliciyi kandirmak ve bu adamdan zarar gelmez hissi uyandirmak uzere safa yatmak da bir nevi yalan soylemek kabul edilebilir. gecenlerde yolda bi megane'in caminda gordugum uzere:
    "satlık megan 2001, eyirbek, ful"
  • - bütün bakımlar yetkili serviste yapıldı.
    - ben çok titizim o yüzden arabada taş sıçramasından bile olan çizikleri boyattım bu kadar çok ondan boyandı.
    - sigara içilmedi (detaylı temizlikten sonra söylenmesi makbuldur.)
    - bu araba hep uzun yol yaptı, ondan kilometresi bu kadar çok.
    - az yakıyo valla, inan bende bir xxx var o daha fazla yakıyor.
    - ya çok dardayım da ondan satıyorum yoksa kıyamam.
  • *
    - klima varmı bunda?
    - yüksek model bunlar, klimaya gerek yok bunlarda...
    - ...
  • yememek lazım bu yalanları, bilhassa bu araba hiç kaza geçirmemiştir diyenlere dikkat etmek gerekir.
  • - kurtlar vadisinde kullanıldı bu araba abiii. memati kullandı... (zilyon tane araba vardı.. nerden bılecek)
    + hadi yav. ne olur son?
  • masum olmayan, adeta insanı dolandırmak için söylene yalanlardır.

kapalı garaj arabası - ( yalanını sikeyim, araba 6 ay açık havada hiç yerinden kımıldamadan yatmadımı ulan )
    sadece işe gidip gelirken kullandım - ( karaburun senin işyerin, yoldaki çukurlar da çalışma masan dimi, ipne seni )
    servisten başka yere götürmedim abi - ( arka kampanayı sıkan ikitelli sanayideki murat usta servis çekecek sana birazdan )
    sadece süngerle yıkadım abi - ( shell istasyondaki yıkama makinasının fırçaları kaçsın senin sünger kıçına)

böyle gider bu.
  • arabayı almak isteyen adam: araçta değişen ve boya var mıdır?
    ben: hayır

değişen var boya yok, adam "değişen veya boya var mıdır" demeliydi.
    dolayısıyla yalan söylemiş olmuyorum.
hesabın var mı? giriş yap