• https://vgy.me/xb2ucb.jpg

hayır her seferinde nasıl farklı şekilde açabiliyorlar onu anlamıyorum.
  • sözlüğün en büyük sorunlarından bir tanesi. gerçekleşmiş bir olay hakkında 5 farklı başlık açılabiliyor. daha da kötüsü daha önce girilmiş entry'ler tekrar tekrar giriliyor her başlık altında. engelleyesi geliyor insanın bu tipleri.
  • son birkaç yıl içinde yazılmış girdileri incelediğinizde aslı zaten var olan başlıkların alternatiflerini bu girdilerin çoğunda bakınız ya da hede şeklinde görebilirsiniz. sonu hiçbir başlığa çıkmayan, fakat farklı bir formatta yazıldığında çıkacak olan bu yönlendirmeler yazarların aramaya inanmadıklarının göstergesidir.
  • oralete inanmaktır.
  • aramayı ve kovalamayı bıraktığımdan beri bulmayı öğrendim.
  • inandığım inanmama. voltaire’in dediği gibi eakiden ekşide bir yılda yazılanlar bugün ekşide bir gecede yazılandan azdır! aynı başlığın onlarca başlığındaki yüzlerce entrynin arasında benim diyeceğimi demiş biri var mı diye aramak hız çağında kimsenin uğraşmayacağı zaman kaybıdır. aramaya inanma öldü, yaşasın aramaya inanmama!
  • başlıklar birbiriyle çelişiyor, yazıldıkları tarihe göre bir bütün olarak değerlendir diyen de çok. aynı konuda yazılmış farklı başlıklar var. bilemiyorum aklım çok karışık.
    (bkz: aramaya inanmama eşiği)
    (bkz: inanç özgürlüğü)
  • aynı olaya birden çok başlık açılması başlığına tıklandığında, haklı ve doğru olarak bu başlığa yönlendirilen, inançsızlık tipidir.
    kişiyi yanlış sonuçlara götürür.

zamanında açılmış başlık ve ilk entrysi görsel
  • allah affetsin ben inanmiyorum. gecmiste ilgimi ceken bazi basliklari bulmaya calisip bulamayinca bir vesvese geliyordu o anlik sol framede bir seylere tiklayip gecistiriyordum. uygulamaya gecince iyice inancimi yitirdim. soyle ki:

- bir basligi bulmak icin aradiginiz kelimeyi cumlenin basindan eslestirmeniz gerekiyor:

"dunyanin en huzunlu cumlesi" basligini dunyanin ile baslamadan yaklayamiyorsunuz. mesela huzunlu diye aratirsaniz gelmiyor.

- donen sonuclarda rakamsal bir sinir var gibi.

derdimi hep kendim s.kmisimdir kimseye birakmayi sevmem. bu entryi sonsuz uzay bosluguna yolluyorum belki akilli bir yasam formu cumlenin basinda, ortasinda ve sonunda eslesme yapacak bir kodlamaya imza atar.

not: tespitler uygulamadaki aramaya iliskindir.
hesabın var mı? giriş yap