• avea'nin bir kampanyasi bu. uzunca bir suredir devam ediyor, sozde aralik 2008'de bitiyordu, simdi ne zaman bitiyor belli degil. herhangi bir kayit vs gerekmiyor. hediyeli55 tarifesi haricindeki tum bireysel faturasiz hat abonelerinde kendiliginden gecerliligi var.

nasil oluyor da oluyor? hic. sizi sabit hat veya diger hat abonelerinden birisi ariyor, parca parca veya tek seferde 10 dk'yi doldurdugunuz anda 10 kontor kazaniyorsunuz. ay dolmadan bu hediye kontorleri ister mesaj atmak icin ister arama yapmak icin kullaniyorsunuz. bir ay icinde en fazla 100 kontor kazanabiliyorsunuz.

http://www.avea.com.tr/…kampanyalar/arankazan.shtml

siteye gidenler gorecektir ki dipteki not super.
    "# ücretsiz kontör kazanmak amacıyla hattına doğru arama yapmaya zorlayacak olan kötü niyetli kişilere karşı dikkatli olunuz."
    uyari avea faturasiz hat sahiplerineyse hic komik degil.

sayet sizi de bana yaptiklari gibi finansbank, x sigorta, y danismanlik, z mediko gibi yerler bolca sikko sebeplerden dolayi arayip aptalca seylere dahil edilmeye calisiyorsa "anlat anlat dinliyorum diyorsunuz", onlar anlatiyor biz az, avea kepceyle kazaniyor. budur yani.
    baska bir zike derman oldugu var mi? vallahi oluyorsa da ben henuz gormedim. gsmh'ya zarar ziyan; avea'dir, diger operatorlerdir hepsine havadan bol kazanc.

yine de finansbank sen aldirma yavrucum benim soylediklerime ve bu avea'ya. aramaya devam, durmak yok! biraz daha zorlarsaniz vallahi alicam kredi kartinizi.

edit: bir de bu ukteydi.
    * ukteyi mcescher diye biri 1 ay önce vermiş.
  • bugün aveadan "bu ay 19 dakika arandınız keşke 1 dakika daha aransaydınız da size 10 kontör hediye etseydik" tarzında bir mesaj almama neden olan kampanya. neredeyse haha ezik seni bu ay biraz sosyal ol da en azından bir ayda yirmi dakika aranmayı başar ve on kontör kazan diye devam ediceklermiş...
  • kafamın karışmasına neden olan kampanya. 20 dk mı aranalım 10 dk mı be kardeşim? hadi arandık diyelim, 20 kontör mü hediye ediyosunuz 10 kontör mü? ayrıca ay sonunda sinir bozucu olan "şu kadar daha aransaydınız şu kadar hediye kontör kazanacaktınız" diye mesaj atmaları. "aranamadınız kazanamadınız yuh size!". bu mudur mantık, bu mudur müşteriye yaklaşım? aranmıyosam sana ne? niye kurcalıyosun hayatımı be avea?
  • avea'nın çekmemesi nedeniyle başka bir operatöre geçmek için alternatif arayan kişilerin sonuçta kazançlı çıkımasını anlatan slogan.
  • tam bir kötü gün dostu. en kontörsüz anlarınızda yanınızda olan, mutluluk delisi eden.
  • artık 10 dk aranmaya her yöne verdiği kontör sayısını gizlice 5 e düşürmüş kampanya. ayıp beee..
    diğerleri artırırken bunlar azaltyorer..
  • bu kampanya dahilinde avea'dan az önce gelen kısa mesajı aynen aktarıyorum;

arankazan. geçen ay diğer operatörlerden ve sabit hatlardan 16 dk arandınız, 5 dakika kazandınız.* 4 dk daha aransaydınız, 5 dakika daha kazanacaktınız.** aranın, kazanın.*

ben sana daha ne diyeyim, ne söyleyeyim aveya..
  • ufak ufak tarih olan avea uygulaması.

önce 10 dakika 5 dakikaya indirildi.
    geçen gün de kayıt olma şartı getirildi.
    araştırmadım ama bu servisten kayıt olarak faydalanıyorsa, artık bu özgür/bağımsız bir servis değildir.

mesala sallıyorum; "arankazan'a abone olanlar şu servisten faydalanamaz, bundan faydalanamaz" gibi şartları vardır.

kısa bir süre bu servisin tarih olacağını öngörmek pek zor olmasa gerek..
  • en çok arandığınız kişi diğer operatöre sahipse -ki o operatörün her yöne tarifesini kullanıyorsa- aylarca kontör ya da yeni tabir ile lira yüklemenize gerek bırakmayan avea güzelliği. tabi ki telefonla fazla haşır neşir olmayan kimseler için.
  • bu sene uygulaması çıkmış olan ve bütün sosyal medyaya ilân vermiş olup binlerce insanı kendine çekmeyi başaran sikimsonik uygulama
    (bkz: aradıkça puan veriyoo qanqaaa)
hesabın var mı? giriş yap