• uzun bir süredir sadece okuyucu olarak devam ettiğim sözlük hayatıma başlık açtıran harekettir.

böyle bir olay nasıl anlatılır bilmiyorum ama aras kargo çalışanı yan apartmanımızın arka bahçesine düzenli olarak işiyor. düzenli olarak diyorum çünkü bu onu ikinci görüşüm.

malumunuz salgın tedbirleri nedeniyle evden çalışıyoruz. geçen hafta masamda çalışırken yan apartmandan arkaya doğru birinin geçtiğini gördüm ve güvenlik endişesiyle ne yaptığını takip ettim. bir süre sonra kemerini bağlayarak çıkınca işediğini anladım. camdan takip ettiğimde sokakta beklemekte olan aras kargo minibüsüne bindi ve gittiler.

bunu şikayet etmek istesem de o anda elimde kanıt, plaka no (plakayı almak aklıma sonradan geldi) olmadığı için yapamamıştım. bugün aynı arkadaş tekrar geldi ve hemen telefon kamerası ile kaydettim.

olayın vehameti hakkında çok fazla konuşmaya gerek yok sanırım. salgından dolayı zaten hijyen koşullarını yukarıya taşımamız gerekirken bu arkadaşın kapı kapı dolaşarak paket teslim ediyor olması korkutucu. her şey bir yana sokakta her bulduğumuz kuytuya(ayrıca burası özel mülk) işeyebiliyor olması da iğrenç.

edit: video ve fotoğraf arkadaşların uyarısı üzerine kaldırılmıştır.
  • aras kargo'nun alanini isaretlemesi olayi. boylece yurtici kargo veya ptt kargo bu apartmana yaklasamayacak.

siz neden yurtici kargo'nun geldik bulamadik stickeri yapistirdigini sandiniz olm? isiyorlar bahceye, oburleri giremiyor.

kuryeye basarilar diliyorum, mesanene kuvvet evlat. dikkat et cok karanlikta iseme, acineler carpmasin.
  • 10/10 rezalettir. metro muavini rezaletinden sonra 2. sıraya dahi yerleşebilir. zaten operasyon anlamında doğru düzgün çalışan kargo şirketi yok, bir de üzerine bu resmen tuz biber.
  • ben şuna bakarım: "bu adamı nasıl yoğun çalıştırıyorlar ki işemeye vakti yok."
  • adam güzergah üzerinde kendine belli yerler belirlemiş demek ki.
  • "alıcınız bir liman olsa gönderiniz de bir gemi,
    eğer zamanında yetiştiremezsek duvar dibine işeriz emi.."
  • aras kargo olduğu için daha az şaşırdığım durum.
  • n'apsın, prostat mı olsun çocukcağız?
  • kendi 'territory'sini belirleme eylemidir.
    bölgeye girmesi muhtemel diğer kuryelere 'bu bölgenin sahibi var' deme şeklidir.

edit: ingilizce kıtlığı
hesabın var mı? giriş yap