• merak ediyorum kokpit'e girip kuleyle mi haberleşecekti?

-alo kule merhaba. piste doğru gideyim mi yoksa kenarıyada bekleyeyim mi?
  • kokpitte pilotlarla selfie cekip instagrama atacakti herhalde. sosyal medyadaki hesap carsiya uymadi tabi.
  • yuh ama artık.

ulan sen futbolcusun, senede onlarca uçak yolcuğu yapıyorsun ve kokpite girilmeyeceğini bilmiyor musun? girip ne halt edecekti kim bilir, hareketlere bak ya..

ayran kafa mı yapıyo arda?
  • arda turan'ı ve rıdvan dilmen'i mağdur edecek(!) bir başka skandal

"uçağa binerken kokpite girmek isteyen turan, pilotların olumsuz cevabı karşısında büyük bir şok yaşadı. ısrarlı tutumunu sürdüren arda'nın pilot kabinine girmek için thy genel müdürü bilal ekşi'yi arayarak ricada bulunduğu ancak uçuş ekibinin bu isteği yerine getiremeyeceğini yıldız oyuncuya söylediği bildirildi.

bu gelişme üzerine sinirli bir şekilde koltuğuna ilerleyen arda'nın, bilal meşe'yi gördüğü anda ağza alınmayacak küfürlerle deneyimli gazeteciye saldırdığı belirtildi."

edit: krang uyardı, olayın bu şekilde olmadığı yönünde bir haber de var, videoyu bırakıyorum:
    https://m.youtube.com/…5cgc&feature=youtu.be&t=2431
  • sivil havacilik kurallarina aykiri, yapildigi takdirde pilotlarin lisanslarinin iptaline kadar yolu olan bir eylemin yasattigi gerginlik.

bu tip bir havacilik kurali ihlaline karsi gerekli tepkiyi koyan ucus ekibini takdir etmek lazim.

bir de anlayamadigim nokta su; memlekette belli bir şan şöhret seviyesine ulasinca boyle bir acil arama telefon rehberi paketi falan mi veriliyor otomatik olarak, icinde bakanindan genel mudurune herkesin numarasi olan? yani bir futbolcuda thy genel mudurunun telefonu nasil ve neden bulunur?!
  • - kule, arda turan kokpite girmek istiyor. cevap ver kule.
    + meşaşınızı aldım kaptan. biz hayır diyoruz.
    - kızmasın hayıra.
    + ne yapacak? gidip adam mi dövecek hayır için. cahil mi bu canım.

- kuleeeeeee .
    + dövdü dimi
    - yok onu demiyecektim. bu koca gidi demir yığını havada nasıl uçuyor demi amk.
    + he lan.
  • (bkz: kabin azabı)
  • (bkz: arda ucakta)
  • herhalde şaka falan ya. bi insan hayatında gerilim olmadan ve magandalık yapmadan duramaz mı gerçekten.

yuh artık diyorum.

doğru ise, arda turanın bir başka rezilliği.
  • komik iş.

değil thy genel müdürü kendisini hep kollayan ağababası nı arasa uçakta tek yetkilinin kaptan pilot olduğundan bi haber ama atarı gideri eksik olmuyor adamın.
hesabın var mı? giriş yap