şükela:  tümü | bugün
 • hardal soslu uskumrusu tüm zamanların en lezzetli mezesi olabilir.
  fiyat/performans olarak gidilebilecek en iyi meyhanelerden.
 • muhteşem mezeleri olan "yer". ilk etapta biraz salaş gelebilir ama yediğim en iyi mezelerde ilk 5tedir. çalışanları oldukça ilgili ve güleryüzlü, servis hızlı. bonus olarak yeterden fazlasını içip "öpüjem" moduna girdiğinizde kızmıyorlar. rakı&meze birlikteliğinde yeni ve lezzetli bir durak olmuş. bunu yazmakla orayı kalabalıklaştırıp, istediğim zaman yer bulamaz olursam pişman olacağım.
 • çukur meyhanenin müdavimlerinin yeni yeri olmaya aday yer. aret abinin mezelerini bilen biliyor zaten, lezzet olarak her şey mükemmel. mekanın atmosfer olarak sorunları vardı ilk başlarda ama yavaş yavaş düzeltmeye başlamışlar. o beyaz sandalyeleri değiştirmeleri iyi olmuş, bir de köşelerdeki koca hoparlörleri değiştirdiklerinde düğün salonu havasından tamamen kurtulacaktır mekan.
 • (bkz: atom)
  (bkz: pastırmalı humus)
  (bkz: ciğer)
  (bkz: bol ekşili salata)
  (bkz: ezine peynir)
  (bkz: kızarmış ekmek)
  (bkz: şakşuka)
  (bkz: 70'lik rakı)
  (bkz: aret abi)
  (bkz: arda)
  (bkz: onur aslan)

  11'i ile galibiyet kesin oluyor...
 • buyukparmakkapi sokak'ta teras subesini bugun itibariyle acacak, tez elden kontrole gidilmesi gereken yer.
 • taksim'de harika bir mekandır ve özellikleri mezeleri çok başarılı olup balık köftesinden mutlaka denemelisiniz. ayrıca mekandan arkadaşlarla çıkarken gözüme çarpan şu yazı beni çok güldürmüştü. "dıştaki yarayı yakı,içteki yarayı rakı." ne kadar doğru bilemem.denemek lazım.
 • mezeleri gerçekten çok başarılı, ki dün akşam neredeyse tamamını denemiş bir insan olarak yazıyorum bunu. kötü diyebileceğim hiçbir şey yoktu. benim favorilerim balık mantı ve balık bohçası oldu, mutlaka deneyin, gerçi dedigim gibi boş yok, ne alırsanız alın memnun kalacaksınız. çalışanlar çok güleryüzlü, aret çok ilgili, teras şubesi keyifli (diğer yeri bilmiyorum, sadece terasa gittim) fiyatlar çok uygun, nevizade piyasasının çok altında (nevizade'de değil zaten de, oraya gidip kazık yiyeceğime buraya gider mis gibi meze yer, güzel güzel içerim) ve fakat müşteri kitlesi "olmaz olsun böyle insan"lardan oluşuyor. keyifli başlayan akşam gürültüden tahammül sınırlarımı fazlasıyla zorlayarak bitti. müdavim meyhanesi olmaya gayet uygun bir yer iken sırf müşteri kitlesi yuzunden çok sık tercih etmeyebilirim (en az bir kere daha gitme niyetindeyim, umarım bir sonrakine bu kadar rahatsız edici insanlar olmaz, gerci ucuz diye ipini koparan da geliyor olabilir, göreceğiz)

  yolunuz düşerse balık bohçasını mutlaka deneyin, gerçekten pek nefis. balık mantisini da deneyin, balık köfte de gayet başarılı. ha bi de midye deneyin, topik de pek güzel, mantar şahane, ayyy hepsini deneyin işte ^^
 • çukurmeyhane'den tanıyıp sevdiğimiz aret'in yerinde hem mezeler güzel hem de rakıya eşlik eden müzikler güzel ayrıca teras da pek havadar.
 • fiyat perfomans açısından 10 üzerinden 9. ambiyans ve müzik eksi puan ama mezeler, yemekler 10 numara. servis çok iyi, çalışanlar harika; "gülmesini bilmeyen dükkan açmasın" mottosunu gayet iyi kavramışlar.

  balık köftesini, dil ızgarayı, yaprak ciğeri beğendim. mezelerde favorim fesleğenli levrek oldu ama mezelerin tamamı iyi. fiyatlar ne olur bu kadar deniz ürünlü mezeyle diye insan bir kıllanıyor ama rahat olun, hayli hesaplı; istanbul standartlarında ucuz bile denir.
 • teras şubesi diğerine göre daha havadar daha içilesi. mezeler tanrım o mezeler. kaç çeşit geldi saymadım sayamadım. üçgen şeklinde kesilmiş hem peynirli hem kıymalı sigara börekleri sıcacık çıtır çıtır. çöpte balık köftesi, balık mantısı, dil balığı, palamutu daha ne sayım, 2 de büyük açtık mı sonra akarsın istikale, artık cilayı nerede yapacaksan.
  fiyatlar da uygundur efendim.