şükela:  tümü | bugün soru sor
 • almanca ögretmeni ayla uzun olan ogretmen lisesi.adapazarı nin en iyi iki lisesinden biridir.
 • sakaryanın arifiye ilçesinde konuşlanmış çok büyük bir kampüse ve müştemilata sahip yatılı anadolu öğretmen lisesidir. aynı zamanda 2002'den 2006'ya kadar öğrencilik hayatımın geçtiği duvarlar bütünü... öğretmenleri şimdilerde iyi sanırım. önceden kötü değildi... en azından hiç dayaklarını yemediğim için ben severim. ama kadir aslan şaban durmaz abdülaziz isimleri hala eski öğrencilerinin heyecanlarını bikaç basamak artırır... sonra bi de dururla mösyö var ama onların heyecan kat sayımızı artırma sebebi farklı...

  velhasıl hayatın kendisi gibi bir okul. içindeyken "neden geldim lan ben buraya" diye sorgulatsa da kaybedince o ortamı yatılı durumlarını özleniyor kerata...

  ihtar:
  1. olum bak bu okulda okuyan herkes "hafız"dır.
  2. kudi ve mtg ye saygı göster.
  3. allah rızası için kantinci ismail abiye borç takmayın. olum mezun olalı 5 sene oldu hala borç hala borç...
  4. nuri kurtkaya da hatırlatacaktır ama, fizik laboratuvarındaki oyuncaklarla oynamayın, kırılır. ayrıca cıvalı barometrenin cıvasını boşaltmayın.
  5. mtg'ye saygı gösterin.
  6. tuvaletlerde ikili üçlü sigara içmeyin. sigaradan dayak yersiniz. üstüne bi de adınız ibneye çıkar...
  7. adapazarı ekspresinin arifiye geçiş saatlerini ezberleyin. okuldan ani fıyma durumunda hocalar sizi tren garında beklerken bulmasın. onlar gara geldiğinde çoktan yok olmuş olun.
  8. arifiyenin iti boldur. camiye kafeye şuraya buraya giderken takılmayın. 5 yaşında çocuk gönderirler sürüsü arkada bekler... gözünüzü açın olm.
  9. okulun hemen karşısında çorbacı var... benim gibi fakirler oraya gitsin yemek için. ekmek parasını ödedikçe bedava çorba geliyor...
  10. badi ekrem : ... hakkında bilinmesi gereken gerekli bilgiyi seniorlardan alın...
  11. müdür yardımcıları şeker gibi adamlardır. mtg'ye saygı. kudi, salih ve engin arı'ya sevgi.
  12. dinlenmesi gereken insandan bi mona roza dinleyin...
  13. yemekhanede çıkan yemekleri yemeden bi check etmekte fayda var.
  14. dindar arkadaşlar mescidi boş bırakmasın. ora bizim zamanımızda vücut buldu.
  15. düz liselileri havuza yaklaştırmayın la... fayanslarını kırıyolar.
  16. özel ihtimam isteyen hocalar listesi. nejla pir : zor sorar... meltem rüzgar bişkin: çok worksheet verir. aslında sizi sevdiğinden. cahit hoca : felsefeci olarak bakmayın, aynı zamanda voleybol topunu öyle bir tutar ki... eko : olum bu hocayı kızdırırsanız, canını sıkarsanız evren sizden intikam alır. ibrahim semiz : "öle mi?" "di mi?" soruları hep retoriktir. her öle mi deyişinde cevap vermek için atılmayın. zaten bi zaman sonra duymayacaksınız.
 • vakit buldukça gittiğim dedenin çayını içtiğim , rahat rahat sigara içebildiğim bitanecik okulum.
 • hayatımın 4 yılını geçirdiğim okul.ilk başta bu kadar boktan okul olmaz diyordum ama yıllar geçtikçe değerini anladım.
 • candır,unutulmaz,unutmak istenmez. elmalığından bahçesine,öğrencilerinden idarecilerine kadar çok değişik bir okul.en önemli yeri kantin şüphesiz. anneanne,dede dediğimiz kantincilerin olduğu herkesin cidden aile gibi olduğu bir yer. özlenir.
 • yaşadıklarımı unutamayacağım, dört yılını yurdunda geçirdiğim, beni büyüten, bana arkadaşlığı, paylaşmayı, yardımlaşmayı, kardeşliği, muhabbeti, selam vermeyi, selam almayı öğreten, bazı değerli hocalarını özlediğim (tabii ki de hepsini değil ehehe), şu an bulunduğum yere gelmemi sağlayan lise.
 • trenle seyahat edenlerin arifiye istasyonundan ayrıldıktan sonra adapazarı-pamukova tren yolu ayrımından pamukova tarafına giderken sağa baktıklarında görecekleri okul. arifiye köy enstitüsü olduğu yıllarda aşık veysel burada bir süre müzik öğretmenliği yapmıştır. öğrencilerini ağırlıklı olarak istanbul ve kocaeli'den gelenler oluşturur. gerçi bu son söylediğim yaklaşık 9-10 yıl önceydi. şimdi ne olmuştur, oran ne şekilde değişmiştir, hiçbir fikrim yok. her 18 mart öncesinde heves edip, hadi bu sene gideyim, diyorum ama gidemiyorum. gittiğimde de çıkış kapısının karşısındaki pideci kapanmadıysa bir karışık pidesini yiyeceğim.
 • babamin mezun oldugu ogretmen lisesi. her sene yazin toplanip beraber 2-3 gun gecirir eski mezunlari. son gun sapancaya gidilir falan. mezun olup ogretmenlik yapani gormesem de eski mezunlari genel olarak cok iyi kariyerlere sahip su an.
 • eski bir mezunu olmaktan gurur duyduğum, bir zamanlar yuvam olarak gördüğüm eski okulum. artık fen lisesi olmuş. bir türlü fırsat bulup da ziyarete gidemedim. ayrıca burada edinilen dostluklar kardeşlikten de öteymiş, onu anladım.