• bal arısı olmayan yabani (sarıca) arılar etçildir. bal yapmazlar, bal çalarlar, dışarıda et türevi ne bulurlarsa da hüpletirler. bu ara kedilerimin yaş mamalarını araklayan bir grubu ile muhatap olduğum bu arkadaşlar daha önce bir çok kez de çatalımdan yemek çalmışlardır eheh et kokusunu aldıklarında hemen üşüşürler.
    edit: sarıca arılar balı, daha büyük olan eşek arıları da direkt bal arılarını yer hatta.
  • balkon, piknik ve bunun benzeri acık havada yapılan kahvaltılarda bilhassa masadaki 3-5 dilim salamın arılar tarafından sıkıstırılmasıyla baslar. bu öyle bir tutkudur ki, salamlar masadan kaldırılana veya mideye atılana kadar bitmez. peki bunca yıldır ciceklerle dost bildigim arıların derdi nedir?
  • bursa'daki dobruca sosyal tesisleri'nde, kahvaltıya ortak olup, tüm hüneriyle salamın kenarından küçücük bir parça koparmayı başaran azim abidesi arının gerçekleştirdiği durum. fantastik

izlerken sanki ''nat geo wild ''belgeseline denk gelmişim gibi hissettim az buçuk**, bu videoyu çeken filiz dağhan duzcu'ya da sabrından ötürü tebrikler. güzel yakalamış.
  • "bal arısı" değil, etçil olan "eşek arısı" olan arıların salam aşkıdır...
  • eger salam sever arılar tarafından kesfedilmiş bir salamınız varsa bir kısmını feda etmeden kurtulmanız mumkun degildir
    bir gun salamıma musallat olmus boyle bir arı karsısında pes ettim ve gel ulan ne yiyeceksen ye diyip seyrettim,done done 4-5 mm. capında bir yuvarlak parcayı kesti ve alıp gitti
hesabın var mı? giriş yap