• murat özer tarafından 6 ocak 2017 tarihinden itibaren yeniden internet üzerinden yayında olacağı haber verilerek sevindiren sinema dergisi.
  • -bu gece ne var biliyor musun?..
    -arka pencere..

ev halkı ile defalarca yapılmış konuşmadır.
    niye bilmem öyle çok gösterilirdi tv de bir zamanlar.
  • flash tv bu güzide filmi çalgılı düğünlü halaylı çılgın programlardan sonra koyardı.

aman allahım ne ürperti!
  • bir vertigo ya da bir psycho kadar olmasa da güzel bir hitchcock filmidir. özellikle şu aralar hep benzer konuları işleyen gerilim- korku filmlerinden sıkılmışsanız izlemek keyifli olacaktır.
  • 380. sayısıyla birlikte online yayın hayatına bir kez daha son vermiş olan haftalık film kültürü dergisi.

fakat bu sefer başkaymış. son sayının önsözünde belirttiklerine göre, aynı kadroyla yeni bir maceraya kalkışıyorlarmış ve dergiyi aralık ayından itibaren matbu halde aylık periyotta çıkaracaklarmış. sinema dergisinin kapatılmasından sonra oluşan boşluğu hedeflemişler. bakalım.
  • yukarısı okunursa hatırlanır gerçi de bir entari daha gireyim. 2016'daki bir sayısının kapağına white god filmindeki köpeklerin koştuğu sahneyi koyup okurlarına "it sürüsü" demeye getirmiş dergidir. sonra gelip "ömür boyu izleyeceği hiçbir filmden keyif almasın," diye yazan çıkıyor. neyse. almayın derim ama siz bilirsiniz. meramımı yukarıdaki iki entaride de uzun uzun anlatmıştım. tekrar etmeyeceğim. gene de bu köpek görselinden ve hakaretlerden sonra hiçbir zaman özür dilemediler. o günden sonra dergiyi önemsemedim, sitesine girmedim, basılı halini de alacak ve tavsiye edecek değilim.
  • basılı hali ile raflarda yerini alan yeni mecmua.
    146 sayfa, dolu dolu harika bir dergi olmuş...
    umarım uzun ömürlü olur...
  • sinema, total film, empire, film + gibi dergilerin kapanmasından sonra popüler sinema alanında oluşan boşluğu dolduran dergi. birçok önemli sinema yazarının imzasının olduğu ilk sayıdaki ekip mütevazı bir ‘dream team’ kıvamında. ilk sayı iki farklı kapakla çıktı ve hayli hacimli.
  • masaüstü yayıncılık ayrı bir zevktir, bambaşka bir tattır, tutkudur. basılı yayın olarak sinema sektörümüzde farklı seçenekler olması çok güzel.

yeni basılı sayıya gelecek olursak; elime ulaştı fakat henüz tam kurcalayamadım, tasarım v.b hoşuma gitti, lakin içeriğe bakacağız.

bu ülkeye daha fazla basılı sinema dergisi diliyorum.
  • uğur vardan'ın kim eleştirmen onu biiz biliriiiz biz söyleriz biiz ana fikirli yazısı yüzünden ilk sayıdan soğuduğum dergi.

filmleri severim. filmler hakkında yazanları daha çok severim. beğendiğim yazarları her şekilde desteklemeye çalışırım. değişik algoritmalar içeren film yazısı okuma ritüellerim vardır. bir filmi izlerken şu beğenir şu şöyle düşünür diye de düşünürüm hatta.

biliyorum onca emeği bir kişinin yazısıyla gölgelemek adil değil.

ama kalp bu işte... konu sanat olunca daha da hassas...
hesabın var mı? giriş yap