• b planı belki pek yoktu, işler kötü gittiğinde forveti semihle çiftlemek ya da deividi cıkarıp kazımı itici güç olarak almaktan başka. ama ortada bir ş.ligi çeyrek final başarısı var gözardı edilemeyecek. bu kadar brezilyalının toplandığı bir takımda futbolcuların çok sevmesi de cabası tuzu biberiydi. kalsa sanki daha iyi olurdu bilemiyorum. yolu açık olsun ne diyelim. sevgiler zico..
  • kariyeri kadar kişiliğini de takdir ettiğim, alçak gönüllülüğüne hayran kaldığım fenerbahçe'nin 2006 yılında aldığı başarılı brezilyalı teknik adam. 2006-2007 ve 2007-2008 olmak üzere fenerbahçe'de 2 başarılı sezon geçirmiştir. gidişi taraftarları üzmüştür.

fenerbahçe'nin 100.yılında elde ettiği şampiyonlukda, kazandığı süper kupada, roberto carlos transferinde, takımın avrupa'da çeyrek final oynamasında önemli rol oynamıştır. 2007-2008 sezonu şampiyonluğunun kaçırılmasıyla günah keçisi ilan edilmiş, yaşattığı başarılar göz ardı edilmiştir. fenerbahçe'den ''istenmeyen adam'' olarak ayrılmasıysa ona yapılan en büyük bir ayıp ve haksızlıktır. takıma vedası buruk olmuştur.
  • galatasaray maçları ve lig şampiyonluğuna - dolayısıyla galatasaray 'i geçmeye endeksli - başarı anlayışına kurban gitmiş teknik adam. bugün sivasspor şampiyon fenerbahçe ikinci olsaydı zico takımda kalırdı. beşiktaş 'ın şampiyonluğunda ise bu kadar kararlı olamazdı başkan. tabi bu konum için bir de gs galibiyeti gerekiyor. bunlar varsayım. fener 'in aynı başarıyı kaç yıl sonra tekrar edebileceği ise çok büyük bir muammadır. şahsen takdir etmiş, galatasaray 'i izlercesine heyecanla takip etmiştim. özellikle chelsea ve inter maçları yıllardır konuşulan manchester united galibiyeti ayarında olması gerekirdi. hem de bir sezon içerisinde alınmıştı.

fener başkanı bir tv kanalında "yürüyerek şampiyon olmamız gerekirdi" türünde bir beyanatta bulunmuştu. gerçekçi olmak gerekir ki futbol ne playstation oynamaya benzer ne de pahalı transfer-şampiyonluk paralelliğiyle açıklanabilecek bir spordur. beşiktaş da, galatasaray da kağıt üzerinde daha zayıf kadrolara sahip değillerdi zaten.
  • önümüzdeki yıllarda bir avrupa ülkesinin milli takımının başına geçerse takımını avrupa şampiyonasında yarı finale çıkarması süpriz olmayacak eski fenerbahçe teknik direktörü.

(bkz: guus hiddink)
    (bkz: joachim low)
  • atletico paranaense ile anlaştıgı söylenen fenerbahce eski teknik direktörü.

ülkeye bu kadar hızlı dönüşünü pek anlayamadım.
  • "zico çok adam bir adamdı, çok efendi bir insandı. birazcık marlboro kılıklıydı, ama iyi insandı. huzur verici bir insandı ama tipi bozuktu. marlboro kılıklıydı. erotizm kokmayan huzur verici bir tipti."

az önce altıpas adlı programda ahmet çakar'ın bu şekilde tasvir ettiği insan. dinledikçe özlediğimi farkettim. ne güzel insanmış...
  • gecmis yillarda ki romantikligi hatirlatan, futbolun bir endustri olmadigini gosteren, calisanlarini ve futbolcularini kollayan, mulayim ve kalender insan. 89-90 sezonunu hatirlatan, duygusalligiyla gonullerimizi feteden bu insana bize yasattigi her basari icin tessekuru borc bilmek gerek. vefasiz yonetim icin hepimiz ozur dilemeliyiz. kalbimiz hep seninle zico...
    fener maclarini artik izlemeyen fenerli
  • adi newcastle united ile anilan eski fenerbahce eski teknik direktoru. anilmak ne kadar dogru bir kelime olur bilemeyecegim ama en azindan kendisi bu gorevle ilgilendigini belirtmis.

kaynaklar ise asagida.

http://www.dailymail.co.uk/…technical-director.html
    http://www.rte.ie/…/soccer/2008/0909/newcastle.html
  • ne kadar olağanüstü bir futbolcu olduğunu ve teknik direktörlüğünü konuşmaya gerek yok. karizmasını, yakasını açık bıraktığı beyaz gömleğini, lacileri çekerek yedek kulübesinde düşünceli düşünceli oturmasını, gol sonrası samet e sarılmasını özlediğim; aşk mertebesinde sevdiğim insan.
  • an itibariyle fox'ta yayınlanan tribün ateşi isimli programda fenerbahçe'ye döneceği dedikodusu dolanmakta. bakalım sonunda ne çıkacak.
hesabın var mı? giriş yap