• ilk iki sırayı paylaşan takım arkadaşlarının cok büyük ayıp ettigi büyük atlet. oglum tamam kol kola girdiniz kutlamanın b.konunu çıkardınız. ama insan bı dönüp bakmaz mı takım arkadaşına, hacı n'oldu iyi mısın demez mı? içimizdeki amatör cocuğu öldürmeyin agalar
  • bolt-blake ikilisinin ardında yalnızları oynayan adam. bolt ve blake sportif açıdan her ne kadar üst düzey bir başarı elde etmiş olsalar da yarışı yarıda bırakan arkadaşlarını teselli etmeye gerek duymayışlarıyla bence insanlık ve adamlık açısından sınıfta kalmışlardır.
  • vay anasını arkadaş. ulan yılların sporcusu, yarışmayı sözlükte popüler olmasa izlemeyecek olan liseliler tarafından alay konusu oldu ya ona yanarım. adam sakatlandı lan dürzüler, nerenizle izliyorsunuz. yarı final derecelerine bakarsan finaldeki yarışmacıların yarısını cebinden çıkarır.

edit: sadece bailey ve thompson'dan daha hızlı koşmuş yarı finallerde. olsun yine de çıkartır cebinden!
  • bizdeki tayyip gibi atletlerine "yiyip yiyip yarışa çıkmayın, dalağınız şişer sonra" talimatları veren bir başbakanı olmadığı için talihsiz bir şekilde yarışı bitirmiştir.
  • atletizm şampiyonalarında muhteşem bir başarıya sahip muhteşem bir koşucudur. tarihin en iyilerinden biridir ama hayatında yaptığı tek koşuyu otobüse yetişmek için yapan ekşiciler tarafından yerden yere vurulmaktadır.
  • 100m yarışlarında, kalkış anı ve ilk metreye ulaşı (tepkisi) ferrari testarossa nın tam 100 katı hızında.

elektrondan koşarak mı kaçacaksın sorusuna evet diyebilen adam.
  • bizimkilere öykünüp sakatım ayağına yatmıştır. birazdan röportaj esnasında ``antrenmanlarda çok daha iyi koşuyordum, üzerimde çok baskı vardı, hem buranın havası da bı garip. spor bakanımızdan özür diliyorum.`` tadında bir açıklama bekliyorum.
  • yüzü gülmeyen bir adam.. hic gülmüyor.. zoraki bir iki gülümsedi ama alisik olmadigindan hemen normale dondu.. dünya rekoru kirdilar 4x100 de adam hala "bagkur borcunu odeyemedim surati" ile geziyor...

oysa jamaikali adam neşelidir yahu, jamaikali "koy gotune rahvan gitsin" insanidir.. ben filmlerden, bob marley den boyle gordum hep.. bu ne hirs arkadas? jamaika li degil mi acaba bu? cingenelerden mi almis acaba annesi babasi bunu?
  • kurt ihtiyarlayınca köpeklerin maskarası olurmuş. dünyanın en iyi 100 metrecileri arasında kafadan ilk üçe girecek adam buradaki itlere maskara olmuş ya; ona yanarım. yığılıp kalması hüzünlendirmiştir, keşke kamera hiç zoomlamasıydı da o sahneyi görmeseydik. tahminimce 2012 londra olimpiyatları birçok sporseverin hafızasında bu enstantaneye kalacaktır.

(bkz: http://www.zimbio.com/…ics/mlnde6hbuie/asafa powell)
hesabın var mı? giriş yap