• neden hala albümlerinin heryerde bangır bangır çalmadığını, neden burda haklarında sayfalarca methiyeler düzülmediğini anlayamadığım grup. bence son zamanlarda dinlediğim en iyi türkçe albümü yapmış adamlar.
  • çok net konuşuyorum; şu adamların iki albümü yüksek sadakat, gripin, emre aydın, manga, model, pinhani, seksendört ve türevlerinin bütün albümlerinden daha iyidir ama şu grupların kitlesi varken asfalt dünya underground olarak kalmaktadır. tıpkı 80 kalibre, derinlik sarhoşluğu, diken, dr. skull, hardal, knight errant, kramp, kronik, murat net, nemrud, objektif, the climb, whisky ve aklıma gelmeyenleri gibi.
  • bir akşamın kalbi, beni severmiş o, zaman ve katil gibi muhteşem şarkıları, şiir tadında sözleri ve kaliteli müzikleri benzerlerinden sıyrılmaları için yeter de artar bile. buna rağmen hak ettiği değeri göremediğine inandığım son yılların en iyi gruplarından biri. ve hatta redd'le birlikte en iyisi.
  • avam tabirle underrated kavramının içini dolduran grup. yine de popüler olmasınlar; boku çıkıyor sonra, bıkıyoruz.
  • cinayetlerini melodik olarak işleyen topluluk. şeker de dağıtıyorlar bazen... tam benim kalemim. kırasım geldi hakimim. ayakta dinelmeden dinleyiniz:

http://www.ttnetmuzik.com.tr/sa/268789
  • türkçe rock'un gözardı edilmiş gruplarındandır.
  • albüm çıktıktan sonra vermiş oldukları ilk konser olan 03 ekim 2007 kemancı konserinde devleşen, kemancının dandik ses düzeneğine rağmen, uğuldayan mikrofana inat mükemmel performans sergileyen grup. tüm albüm baştan sona çalındı, yetmedi beni severmiş o bir kez daha çalındı. bir tane de albüm dışı parça ile süslendi. daha iyilerini hak eden asfalt dünya.
  • fi tarihinde en cok beni severmis o sarkisiyla tanistigim guzide grup. bugun de acip sakin sakin dinleyesim geldi.

"kalbinde belirsiz bir yolun kuşkusu
    titrek sesinde umutların avuntusu
    en çok beni severmiş o"

"yine de mutlu ederdi beni
    yokluğunla yarattığın rahatsızlıklar
    bir başka, bir başka severdim seni
    tanımadan önce "
  • türkiye'nin en underrated gruplarından. kasım 2012'de roma'dayken albümleri hatırlayamadığım bir nedenden ttnet'ten dinlemeye çalışıyorum ancak açılmıyor ve bu cağnım ekibe mesaj yolluyorum facebook üzerinden ,sizi dinleyemiyorum ttnet açılmıyor yurdışında, diye. bunun üzerine adresimi istiyor ve bana imzalı bir albüm yolluyorlar (kalp). böyle de ilgili, mütevazı insanlar. emrah özdamar benim için türkiye'de en sevdiğim vokallerdendir. ormanlar kralı albümünün her parçası ayrı ayrı güzeldir, özellikle bir akşamın kalbinde diye bir şarkıları vardır ki beni benden alır. bir gün biri elimden tutup bana kaset yaparsa * bu şarkıyı da söylemek istiyorum, buradan iznimi de almış olayım bu giriyi okurlarsa.
  • takdire sayılacak kadar güzel bir albüme sahip grup. şuphesiz ki bir sonraki albümleride böyle olursa popüler piyasaya adım atacaklardır.
hesabın var mı? giriş yap