• pepsi reklamlari mottosu. turkcesi "daha fazlasini iste" (bkz: ben ingilizce biliyorum) (bkz: ukte dolmasi)
  • pepsinin daha fazla ne verebileceğini kendi kendime sorgulamama neden olan slogan. microsoft reklamı olsaydı anlamlı olabilirdi, sürekli gelişen bir endüstride yer alıyor, fakat pepsi pepsidir, daha fazlası var mı?
  • insanda sonsuz bir tatminsizlik hissi yaratan slogan. bunu benimseyen kişiler bir başarı elde ettiklerinde bile hemen bir sonrakine kilitlendiklerinden keyfini çıkaramazlar ve sürekli içlerinde bir şeylerin yanlış olduğu bir şeylerin yolunda gitmediği şeklinde hisler olur. amerikada bu hissi tedavi etmek için çuvalla dolar alan tutorlar bile vardır.
  • metanın fetişist hale getirildiği tüketim toplumunun kendini tekrar üreterek devamlılığını ve meşruiyetini sağlama çabasının ürünü olan slogan.
  • tipik amerikan yasam felsefesi.
  • kapitalizmin en temel sloganlarından biri.

pepsi reklamlarıyla toplumun bilinçaltına yerleşti. 1950'lerden başlayarak brooklyn ve manhattan'daki dev gökdelenlerin bilmem kaçıncı katlarındaki reklam ajansı ofislerinde tasarlanan tüketim toplumu yaratma fikrinin parlak bir mottosu!
hesabın var mı? giriş yap