• bilmem kaçıncı kez izledim finalini. yine de her seferinde salak gibi farklı bir son bekliyorum. sonra da behlül'ün o hengamede evden nasıl tüydüğünü, firdevs yöreoğlu'nun cenazeden sonra kiminle yaşadığını, ziyagil'lerin yeni evinin nasıl bir ev olduğunu merak ediyorum.

kendime not;

-aptal-

o sadece dizi!

-aptal- *
  • bu gün bir kez daha final bölümünün o can alıcı sahnesini izledim. bu diziyi 2-3 bölüm izlemişmişimdir toplamda ancak final sahnesinde kopuk yerler var, eksik yerler var.

dizi belli ki geniş çevrelerce izlenen ve sevilen bir dizi ancak;

bihter’in kendisini vurduktan sonra behlül’ün o evden çıkışını,

behlül evden çıkarken adnan’a bakışı veya bakamayışını,

merdivenlerde nihal ile karşılaştığında vereceği tepkiyi ve nihal’in tepkisini,

firdevs hanım’ın silah sesini duyduğunda ne yaptığını,

silah sesine ev ahalisinin tepkisinin,

beşir’in ölüm anının ve nihal’in o son hale gelişinin gösterilmediği bir final.

beren saat ve kıvanç tatlıtuğ’un finaldeki performansları ayrıca harika.
  • bihter'in tam bir fahişe olması ve behlül'ün tam bir yavşak olması dışında bana pek bir şey hatırlatmayan dizi.

boşan, behlül de çıksın o evden, gidin ne yaşıyorsanız yaşayın.

sosyal medya sağolsun finali biliyorum, bu yüzden içim biraz rahat. bihter'e güle güle, behlül de avare oluyor galiba. mutlu son diye buna denir. olan adnan'a ve kızına oluyor, bir o üzücü.
  • 89. finalini banyodan çıkıp beyaz elbisemi giyerek izlediğim dizi.

aşk-ı memnu finalindeki dram, gerilim, heyecan ve aksiyon oranının dengesi dünya televizyon tarihinde 3-5 dizi bölümünde ya var ya yoktur.

nihal, firdevs hanım'dan gelen mesajla kaçan behlül'ün peşinden koşarken, adnan'ın evi basıp beşir'i konuşturduktan sonra bihteeeeerrrrrrr diye bahçeyi yarıp geçtiği sırada bihter'in içeride hâlâ çaresizce behlül karaktersizinden bir umut kovalaması :( behlül karaktersizininse "ben şimdi napsam sıkıştım kaldım burda kaçamıyom :'(" diye düşünürken kalbine silah dayamış bihter'e pimi çekilmiş bomba gibi bakması :d derken adnan bey'in müzik odasından eve girdiği sırada firdevs hanım'ın ön kapıdan tırıs tırıs kaçarken nihal beyinsizine yakalanması ve adnan bey'in yukarı çıkıp, kapıyı kırıp bihter'i yok sayıp behlül'e trip atması ve bihter'in kendini vurması ardından nihal'in merdivene yığılıp kalması... bak daha 15 dakika önce izlememe rağmen yazarken bile dikenlerim tüy tüy oldu.

game of thrones finali, sadece şu sekansın, getir götürünü yapamaz.

1000 kere izlesem doymam öyle bir final. zaten her oynadığında sosyal medyada ana konu olması boşa değil.
    (bkz: aşk-ı memnu/@elian)
  • behlül’ün ‘’ah nihal’’ deyişi ve bihter’in kendini vurmadan önce elleriyle kalbini yoklaması..
    rahmetle anıyoruz.
  • 19. bölümde bihter diziyle konusu çok benzeyen tolkien kitabı huri’nin çocukları’nı elinde tutar.

kaynak: reddit
  • bilmem kaçıncı kez seyrediyorum ama yine gözümde yaşlarla. bir dizi bu kadar mı sanki hiç izlememişcesine izlenir. sevgisinin arkasında duran bihter, onun sevgisini hiç haketmeyen behlül için öldü gitti yaa.
  • ileride tekrar çekilmesi mümkün olmayan efsane dizi.
    o kadar iyi ki,daha iyisi yapılamaz.
  • kim ne derse desin bu zamana kadarki en iyi türk dizisidir.
  • dizi güzel iyi hoş da biriniz de halit ziya uşaklıgil'i övün be kardeşim. benzerleri madame bovary' den anna karenina' dan hiç geri kalmayan yer yer daha üstün bir eser ortaya koymuş. iyi ki de koymuş.
hesabın var mı? giriş yap