• uur: abi askerlik cok fena bela oldu basima, sictim falan
    ssg: hayda hayirdir?
    uur: abicim ben tecil ettirmedim askerligimi falan simdi sorun oldu cok fena
    ssg: ya cok yakinda bedelli cikacak diyorlar bence bir iki ay kac
    ssg: e sen yurtdi$inda okumuyor musun zaten?
    uur: abi okuyorum ama yurtdisinda okudugumu tanittirmam lazim falan coook fena yaa offff
    ssg: yine de ne olursa olsun kac derim ben..
    uur: ahaha kac diyor adam
    ssg: kac.

bu da bir askerlik anisi. bu arada hala mesaj yagiyor kacman gerekiyor diye.
  • bunların bir de amerikan versiyonları vardir..en basarili orneklerinden biri de big lebowski'de john goodman'in canlandirdigi karakterdir.. iki lafindan birisi vietnam'la ilgilidir..
    "vietnam'da ogrendigim bir sey varsa o da.." diye baslar lafa..
  • bir dreamer anısı ile örneklenebilir:

dreamer bölükteki dört sıradan birinin en önünde yer almakta, bölük uygun adım yürümektedir.
    komutan da arka arka bölüğe bakarak gitmektedir.
    bölüğün sol tarafında yatağı çamurlu bir dere akmaktadır.
    komutan sola dön komutu verir fakat arkaya doğru gittiği için aslında kendi solunu kastedip yanlış emir vermiştir.
    tüm bölük komutun mantıken olması gereken yöne yani "sağa" döner fakat bir tek dreamer sola dönerek dere yatağındaki çamura girer.
    komutan ise "drrrreeeeeaaaaamerrrrr!!!" diye bağırır.
  • her askerlik anısı yardımcı erkek oyuncu olarak çavuş barındırmaz.

protokol şube'de görevli asteğmenimiz* bu kez kendi ülkesinde önemli görevdeki bir bulgar albaya refakat etmekte, tercümanlığını yapmaktadır. resmi ziyaretlerin ardından sivil kıyafetlerle kapalı çarşı gezisindedirler. bulgar subay lokum almak ister, arkadaşlarına hediye olarak götüreceğini söyler. dükkana girilir, yardımcı erkek oyuncu envai çeşit lokum, hatta pişmaniye denedikten sonra kararını verir, birini işaret eder, 250gr. alacağını söyler.
    terbiyesizin evladı neredeyse 250gr. lokumu zaten denerken yemiştir. kahramanımız durumdan vazife çıkarır, kendisi de 1 kg. cezerye alır, ertesi günkü nizamiye nöbetinde tüketirler.
    (bkz: entrye anı serpiştirmek)
  • gemiden bir arkadasım anlatmıstı "dagu da bır yerde anlattıgına gore hatırladıgım dagın basında bır yerde alı adında cok sevdıgı bır arkadası nobetı devralma gıtmıs, arkadasım geri donerken oldukca kalabalık bir kurt surusunun 100 m kadar uzagından gectigini gormus sabah alinin sadece cizmesini bulmuslar" kanım donmustu ...
  • askerlik anisi askerligin ki$iye ve bunyeye kazandirdigi yegane $ey olsa gerek, tank nobeti, tufek nobeti tutan adamlarin kafalarinin ambale olmamasi icin mecburen boyle hikayelerle birbirlerini oyalamalari, olan her$eyi buyutmeleri, daha bir eglenceliymi$ gibi bakmalari da mantiklidir bi yere kadar, ama arkada$im gelir gelmez geriye insan oyle bir dolu goruyor ki arkada$ini bu anilarla, adam mutemadiyen sizi ve yakininizdakileri bunlarla taciz ediyor ve bundan kaci$ yok. hatta askere gitmeden once askerlik anilarindan ne kadar nefret ettigini anlatanlar bile bu anilarla bavullarini doldurmu$ geri geliyor ve kafanizi zikiveriyor.
  • askerlik sonrası bozulan psikolojiyi dışavurum yoluyla düzeltmek için edilen kelamlar
  • bedellilerde görülmesi doğal olsa da garipsenen durum.. bölümümüzdeki efsane bir arkadaş, 28 gün yaptığı askerlikten net olarak 50x24 saat anlatacak anı çıkartarak bu konuda bi rekor kırmıştır.. yarıcı bir anısını numune olaraktan sözlük camiası ile paylaşmayı görev bilirim :

eleman 1.60+ boyunda olmasına rağmen elleri ayakları king kong ayarındadır.. 46 numara postal bulunmadığı için kaydettirir ve daha sonra palaskası kepi postalı vesairi eksik olanlar bir depoya götürülür..
    görevli asker - nedir eksiğin?
    bizim eleman - postal
    ga - kaç numara?
    be - 46
    ga - oha?
    be - valla komutanım..
    ga - iyi neyse.. hangi takım*?
    be - trabzonspor
    ortamda bulunan herkes - puuuhahahahahahahahahahaahaha
    be - ehe
    ga - al git allah belanı vermesin hıhahahaa
hesabın var mı? giriş yap