• * telefon ihityacım ortaya çıktığında kendime bir fiyat sınırı koymuştum ve 1 tl bile geçmeyecektim. o sınır da 1500 tl idi.

aradığım özellikler içerisinde parmak izi okuyucu, kamera optik sabitleyici ve iyi birer kamera, fhd ekran, seri bir telefon, güzel bir arayüz, şıklık ve tr garanti vardı. bunların en iyisini sağlayan 1.499 tl lik fiyatı ile 64 gb hafıza, 4 gb ram ile zenfone 3 oldu.

gün itibariyle sahip olduğum telefondur kendisi.

açıkçası tasarımı çok hoş. siyah rengi var bende. hafif parliament mavisine de çalıyor.

-bir tık daha dar olsa çok daha güzel olacakmış gibi. ama çok da sıkıntı değil. 1.50 kızların minnacık ellerinde 6inç lik telefonlar görüyoruz. bu 5.5 inç, insan telefonu.

- kameraları ve hızı çok iyi. segmentinin en iyi kamerası olabilir. arka kamerası birkaç mm dışarıda. şeffaf kılıf ile kullanıyorum ben. sağa sola takılma ihtimali pek yok. zaten safir cam var dışında deniyor. gece çekimleri biraz zayıf kalıyor gibi. kullanma var. tabi kıyaslamayı g4e göre yapıyorum. belirteyim.,

- ekran zaten fhd. renkler vs çok iyi. lg de 2k idi. şarj yetmiyordu telefona.

- parmak izi önde olsa iyiydi ama arka kısım da alışılabilir. g4 eski kullanıcısı olduğum için alıştım. siz de alışırsınız. tepkisi hızlı.

- zenmotion sayesinde olabilir, double-tap ile uyandırma var.

normal güzel telefon işte.

tek sevmediğim yanı, ilk defa asus kullandığım için belki başlangıçta bir sürü program geldi telefon ile. sildim bi kısmını. takılıyorum şimdi.

- oyuncu değilim, oyun performansı için bir şey diyemem.

- 24 saatlik inceleme sonucu tavsiye edebileceğim bir üründür. umarım hep böyle kalır.
    kendime hayırlı olsun.

bu arada :

piyasa da 2 adet zenfone 3 var. kodları dahi aynı yazılıp satılıyor.

biri 3 gb ram ve 32 gb dahili hafıza ile gelirken (1349 lira en ucuz gördüm vodafone'da)
    diğeri 4 gb ram ve 64 gb dahili hafıza ile geliyor. (1499 lira en ucuz gördüm vatan'da. kampanya ile)

bilgilerinize ef'em.
  • 2 adet samsung android telefon faciasından sonra zenfone 2 ve ardından zenfone 3 ile ilaç gibi gelen telefondur. tasarım takıntısı olanlar için zenfone 2 rezalettir orası ayrı. tasarım sıkıntısı zenfone 3 ile giderilmiş cillop gibi telefondur.

şuanda 1500-1600 tl civarında 64 gb / 4gb ram modelini bulabilirsiniz. ithalatçı garantili olanlar 1500 altına düşebiliyor. gittigidiyor'da şuanda garanti bonus kart için 100 tl bonus kazanarak 1499 liradan alabilirsiniz.

işlemci modeline takılan tiplere de bitiyorum. sanırsın machine learning kasacak. sanırsın bitcoin kasacak. arkadaşım açıp oynayacağın 2-3 oyun var. onda da fazla ısınmıyorsa sıkıntı yok.

crab war oyununa fazlasıyla sarmış biri olarak zenfone 2 bir ara çok ısınıyordu. oyun güncellendikçe bu sıkıntı azaldı. zenfone 3 ise oldukça az ısınıyor. arka kapağın seramik * olması da bunu etkiliyordur.

daha ucuzunu istiyorsanız mi 5 * 1100-1200 civarına satın alabilirsiniz. onun boyutu daha küçük ve arka tarafın seramik. arka tarafın seramik olması oldukça tatmin edici oluyor buna dikkat etmek gerek. donanım olarak birbirlerine yakın modeller. 2000 tl üstüne çıkarım diyorsanız zenfone 3 max veya deluxe modellerine bakabilirsiniz. veya biraz bekleyerek mi 6 alabilirsiniz.

iphone ve samsung dev markalar fakat bu telefonların amiral gemilerine vereceğiniz parayla 3 tane zenfone 3 alarak tüm ailenin telefon ihtiyacını giderebilirsiniz.

bazı özellikleri
    -4k video destekliyor, 1080p 60fps destekliyor
    -işlemci orta seviye.
    -64 gb modelleri 4gb ram, diğerleri 3gb ram ile geliyor.
    -parmak izi okuyucu arkada bulunuyor. telefon masadaysa açması sıkıntı fakat eldeyken problem olmuyor.
    -tasarımı üst düzey telefon hissi veriyor. sadece kamera çıkıntı olarak bırakılmış bu negatif bir durum.
    -zen ui'nin güzel özellikleri olsa da genel itibariyle kaba ve karmaşık bir launcher. bunun yerine arrow launcher + true caller ve google'ın messages uygulamasını kullanıyorum.
    -zen ui içerisinde arama kaydetme, oyun yayınlama, el feneri, qr kod okuyucu, mavi ışık filtresi gibi her telefonda olmayan güzel özellikler bulunuyor.
  • akıllı telefon sektörü beşiktaş ise bu telefon atiba'dır. o paraya bu performansı siksen başkasından alamazsın.
  • asus'un eline yüzüne bulaştırıp piyasaya sürdüğü son akıllı telefon modeli.

-iki sene önce piyasaya sürülen bir telefona hala android 6 güncellemesi veremeyeceksin.
    -garajda yapılan toplama telefonlardan daha fazla donanımsal soruna sahip telefonlar satacaksın.
    -paralel ithalat getirilen telefonlardan daha kötü satış sonrası destek vereceksin.
    -5 ay önce dünyaya tanıttığın telefonu ittire kaktıra piyasaya süreceksin.
    -telefonun akıbetini merak eden insanları kaale alıp cevap vermeye tenezzül bile etmeyeceksin.

bütün bunlar yetmezmiş gibi kalkıp da arsız bir şekilde en temel modelin için apple'ın bile yüzünü kızartacak bir meblağ olan 1799 tl isteyeceksin.!!

aslında baktığınızda bu ülkede yaşayan insanlar için çok tanıdık ve yıllardır alışıla gelen bir hareket tarzı. ama atladıkları nokta insanların asus gibi iğrenç bir şirkete mecbur olmadığı.
  • aldigi telefonu minimum 4 sene kullanma prensibi olan biriyim, 350$ verdim gittim zenfone 2 aldim. pismanim keske 399$ verip oneplus alaydim.

alet surekli olarak gsm hattini disable edip duruyor. ıntel islemciden dolayi bir cok uygulama calismiyor. ekranin icinde uhu izi gibi izler var. son derece kalitesiz gozukuyor. kapaginin ustunde ve altinda catlaklar var. telefon aliyorsan, ben bu aleti uzun sure kullanacagim diyip paraya kiymak en iyisini almak lazim. pintilik yaparsan muhakkak cikiyor acisi bir yerden

kisaca, 50$ fazla vermeyip her gun telefonuna kufreden zenfone kullanicisiyim, yapmayin etmeyin arkadasim almayin bu telefonu
  • uygun fiyata iyi bir androik telefon nasıl alınır sorusunun cevabı olan telefon.
  • 14 çeşit asus zenfone 3 var. ki bunlar arasında dağlar kadar da fark var türkiye de 3000tl den 1000tl arasında bir çok çeşit asus zenfone 3 var kimisinin kamerası iyi kimisinin bataryası kimisinin işlemcisi adam gibi hepsine birer isim vermeye usenmişler galiba. istediğimiz telefon piyasada var mı onu bile bulamıyoruz internette. google da arayıp bulma işi zorlaşıyor. kimi kod adını yazmıyor kimi yanlış kod adı yazıyor uğraş dur.
    kod adlarıyla beraber isimleri linkte.
    https://en.wikipedia.org/wiki/asus_zenfone
  • asus fanatiği olan şahsımı markadan tiksindirmiş telefon.

asus zenfone 2 kullanıcısıyım, iki arkadaşımı da asusçu yaptım, onlar da fanatiği oldular, hatta arada toplanıp övüyoruz. zenfone 3 çıkınca heyecan yaptık, kağıt üstündeki özellikler harika duruyordu. zen 2'nin en büyük eksiği ekranı ve ses çıkış kalitesiydi, onlar da bir üst segmente geçmiş gibi duruyordu. hayatımda ilk defa bir üst modeli çıktığı gibi geçmeyi düşünüyordum. yok arkadaş telefon haziranda çıktı, tık yok, hadi dedik 1-2 ay sonra gelsin o da yok. tamam dedim herhalde modelde sorun çıktı üretimden çektiler.

ama yurt dışında gayet de çatır çatır gidiyormuş. beyfendiler türkiye'ye 6 ay sonra getirdiler. hacım şaka mısınız siz? ulan millet her sene yeni model çıkartıyor, modellerin ortalama yenilenme süresi 1,5 sene, beyim 6 ay sonra getiriyor. getiriyor derken vodafonla anlaşmalı, yani piyasada yok, ki o da düşük modeli. bir tane bile büyük teknoloji mağazasında yok artık paralel ithalat mı, kaçak mı ne olduğu belli olmayan "erdinç digital"* gibi yerlerde var. onlarda da 3gb ramli baz modeli 1800 papel.

bu arada çok kaliteli yapmışsındır, fiyatı da yükseltirsin, dolar da yükseldi bu fiyatlara gelir ama sen telefonu piyasaya bile sürememişsin. sene 1980 değil hatırlatalım, en ufak hatalar markaları piyasadan siliyor. ben açıkçası asus'u radarımdan çıkardım, piyasaya sürüyor mu piyasadan çekiliyor mu belli değil. zen serisi zaten fiyat performans ürünüydü sevmemizin sebebi buydu, ama buraya kadarmış hoşçakal asus..
  • ekim ayı bitti gitti. kendilerinden henüz bir haber alamıyoruz. görenlerin iş bu başlığın alt kısmına bir entari kondurması önemle rica olunur.
  • hong kong'dan iki gün önce 850 liraya aldığım telefon.
    kamerası gayet iyi ama iç menü ve görselliği çok güzel değil.

gerçi bıkmıştım telefonlara 2 bin lira verip sürekli bozulmalarından.
    dolayısı ile bu telefonun gücü iyi mi? iyi.
    kamerası iyi mi? süper.

pahalı telefon almaya gerek yok benim için artık. bu işimi çok güzel görüyor.
    çift sim kart girişi var ayrıca.
hesabın var mı? giriş yap